18 ogledov

Olimpija premagala VSV

sport_jan_petkovsek_reprezent Žurnal24 main
Hojekisti Tilie Olimpije so na prvi tekmi poletne hokejske lige Rudi Hiti v predtekmovalni skupini B z dvema goloma Iva Jana in enim Anžeta Ropreta premagali beljaški VSV (3:1).

Vse se je zgodilo v prvih dveh tretjinah (1:0, 2:1), saj v tretji ni bilo zadetkov. Tilia Olimpija je že vse od začetka tekme proti VSV nakazala, da je bolj željna zmage od gostov iz Beljaka. V prvi tretjini je vratarja za minimalnih 1:0 premagal Anže Ropret, že po 22 sekundah drugega dela pa je na 2:0 povišal Ivo Jan. Gostje so znižali v 29. minuti, a je oslabljena Olimpija, brez Franka Benhama in zimzelenega kapetana Tomaža Vnuka, hitro odgovorila z golom ob igralcu več na ledu. Jan je bil natančen še drugič na tekmi, tako da so zeleni do konca tekme brez težav zadržali dva gola prednosti. Sobotni večni derbi med Olimpijo in Jesenicami bo tako tudi odločal o prvem mestu v skupini, za "goste" iz Ljubljane pa bo dovolj še remi.