Nesterovič je z 18 točkami in osmimi skoki dokazal, zakaj igra v ligi NBA. Žurnal24 main
Rašo Nesterovič ob odstotnosti Chrisa Bosha še naprej navdušuje v dresu Raptorsov, proti Lakersom je v torek zvečer dosegel 18 točk, osem skokov, podaji in blokado. A je izgubil.

Washington : Milwaukee 105:97
Indiana : Seattle 114:107
Minnesota : Portland 96:103
Chicago : Utah 108:96

V torek so v Staples Center k Los Angeles Lakersom in Saši Vujačiču pripotovali Toronto Raptorsi z Rašom Nesterovičem in Primožem Brezcom . Gostitelji so bili na krilih Kobeja Bryanta za kanadsko moštvo prevelik zalogaj in so za obstanek na prvem mestu zahodne konference zmagali s 117:108. A jih zdaj čaka niz štirih zelo težkih gostovanj, pri New Orleans Hornetsih , Houston Rocketsih , Dallas Mavericksih in Utah Jazzih , ko se bo pokazalo kako daleč lahko seže letošnje moštvo Lakersov. Prvo ime večera je bil znova Kobe Bryant, ki je dosegel 34 točk (10 v zadnjih osmih minutah) ter po sedem podaj in skokov. K zmagi Jezernikov je občutno pripomogel še Lamar Odom z 20 točkami in devetimi skoki, znova pa je pomembno prispeval Saša Vujačič. V 17 minutah na parketu je zbral 8 točk, sedem minut pred sireno je zadel trojko za vodstvo s 97:86, kar zatem ni bilo več ulovljivo. Že res, da je bil prvi strelec Raptorsov T. J. Ford z 28 točkami, a ja za nas pomembneje, da svoje najboljše igre v svoji NBA karieri kaže Rašo Nesterovič . Ob vnovični odstotnosti Chrisa Bosha je Rašo kraljeval pod košem 39 minut (začel je v prvi peterki) ter zbral 18 točk, osem skokov, dve podaji in blokado. Štiri minute je igral drugi Slovenec v dresu Toronta Primož Brezec, dosegel je tri točke. Na desetih letošnjih srečanjih brez Bosha so Raptorsi sedemkrat izgubili.

Amare Stoudimire je bil pod košem močnejši od Jasona Collinsa. © AFP

Torkov večer v ligi NBA večjih presenečenj ni prinesel. Washington Wizzardsi so premagali Milwaukee Buckse , Indiana Pacersi Seattle Supersonicse , Portland Trail Blazersi so bili za sedem boljši od Minnesote Timberwolvesov , Phoenix Sunsi pa so s 133:11 odpravili Memphis Grizzliese . V Arizoni je bil prvi igralec večera Amare Stoudimire , ki je v 30 minutah dosegel 29 točk in 13 skokov. Sunsi so imeli 60 odstoten met in so prvič po prihodu Shaquillea O`Neal dobili dve tekmi v nizu. Shaq je tokrat igral le 17 minut in enkrat uspešno vrgel na koš. Za edino presenečenje večera so poskrbeli Chicago Bullsi , ki so s 108:96 premagali Utah Jazze, in so zdaj le zmago za osmim mestom v vzhodni konferenci, ki še pelje v končnico. Prvi igralec Bullsov je bil nekdajni Cavaliers Drew Gooden , ki je zbral zanj to sezono rekordnih 24 točk in deset skokov.