7 ogledov

Prva evropska zmaga Olimpije

Tudi Marko Milič je proti Olympiacosu prispeval svoj delež za zmago. Žurnal24 main
V drugem kolu evrolige je v goste k Union Olimpiji prišel grški podprvak Olympiacos. Grški velikan je nekoliko presenetljivo klonil proti domači Union Olimpiji, ki je poskrbela za odlično predstavo.

Barcelona : Ülker 82:67

Po porazu pri Sieni v prvem kolu so košarkarji Union Olimpije tokrat pokazali drugačen obraz in zabeležili prvo evropsko zmago. Od Olympiacosa so bili boljši s 87:78 (14:21, 37:34, 56:50). Večji del prvega polčasa so sicer vodili gostujoči košarkarji, a so se jim Ljubljančani z nekaj odličnimi akcijami približali in jih tudi prehiteli, drugi polčas pa začeli z minimalno prednostjo treh točk.

Tudi na začetku drugega dela so zmaji še naprej navduševali tivolsko občinstvo, z dobro obrambo pa so dobro zavirali nalet gostujočih košarkarjev, ki so sicer znani po izrazito napadalni igri. Prednost so povišali na pet točk, ki pa so jih kljub številnim napakam uspešno zadrževali. Tik ob koncu tretje četrtine so Grki izkoristili proste mete zaradi domnevno sporno dosojene četrte osebne napake Marku Miliču in se Olimpiji približali na 53:56. Ob štirih osebnih napakah Miliča in Gorana Dragiča je bilo že videti, da se Grkom ponuja možnost za preobrat, a se Ljubljančani ob bučni podpori s tribun niso dali. Pet minut pred koncem so prednost povišali na 68:59. Grki so napadali vse do konca, a je zmajem uspelo obraniti prednost in priti do prve evroligaške zmage. Najboljša strelca pri Ljubljančanih sta bila kapetan Milič in Ronell Taylor s 16 točkami, pri Grkih pa Marc Jackson z 20.