16 ogledov

Roddicku le 150.000 dolarjev

Juan Martin del Potro je bil drugič zapored najboljši v Washingtonu. Žurnal24 main
Argentinski teniški igralec Juan Martin del Potro je ubranil zmago na močnem turnirju v Washingtonu. V finalu je s 3:6, 7:5 in 7:6 ugnal domačega favorita Andyja Roddicka.

Dve uri in pol v vremensko izredno neugodnih razmerah, visoki vlagi in hudi vročini, je potreboval Argentinec Juan Martin del Potro, da je prišel do druge zaporedne turnirske zmage na teniškem turnirju v Washingtonu, kjer so si udeleženci razdelili 1,4 milijona dolarjev. Argentincu je pripadel največji del denarne pogače – tristo tisoč dolarjev, domačin Andy Roddick, poraženec v izjemno izenačenem finalu, pa se je moral zadovoljiti s polovico te vsote. Finale je bil odločen šele v podaljšani igri tretjega niza, v katerem Roddick, ki je zaigral prvič po finalu v Wimbledonu, ni uspel izkoristiti podpore s tribun in dejstva, da mu turnir v Washingtonu zelo ustreza. Tu je namreč zmagal v letih 2001, 2005 in 2007, zato je bil to njegov prvi izgubljen finale v glavnem mestu.

Pennetta do uspeha kariere
Italijanka Flavia Pennetta je zmagovalka teniškega turnirja v Los Angelesu z nagradnim skladom sedemsto tisoč dolarjev. V finalu je premagala Avstralko Samantho Stosur s 6:4, 6:3 in tako prišla do druge turnirske zmage letos, kot je sama povedala, najpomembnejše v karieri. Sedemindvajsetletna Pennetta, ki je na poti do finala izločila dve igralki iz top 10, Marijo Šarapovo in Vero Zvonarevo, je za zmago prejela 107 tisoč dolarjev, na novi lestvici WTA pa se je povzpela do dvanajstega mesta, kar je le mesto nižje od njenega najboljšega osebnega dosežka. Samantha Stosur, specialistka za igro dvojic, se je petič v karieri uvrstila v finale turnirja med posameznicami, vendar še vedno čaka na prvo zmago. Tokrat jo je na cedilu pustil začetni udarec, saj je naredila kar osem dvojnih napak. Kljub temu je ta teden prišla do rekordne uvrstitve na lestvici WTA – 17. mesta.