5 ogledov

Kopitar glavni Kralj

Kralji so se veselili tretje zmage nad San Josejem v mesecu novembru. Žurnal24 main
Hokejisti lige NHL so v sredini noči odigrali devet tekem. Edini slovenski hokejist onstran luže Anže Kopitar je popeljal svojo moštvo Los Angeles Kings do zmage. Zabil je dva gola za zmago nad San Josejem.

Los Angeles : San Jose 3:2

Odločeni, da sila povprečni predstavam naredijo konec, so Kralji iz Los Angelesa gostili Morske pse iz San Joseja . Vedeli so, da bo naloga bržkone težka, saj zaradi poškodbe nista nastopila prva strelca ekipe Alexander Frolov in Mike Cammalleri . Kljub temu so strnili vrste in z enotno in dinamično igro po kazenskih strelih strli odpor nasprotnikov. In to tretjič v mesecu novembru. Kar najbolj veseli, je dejstvo, da je krajšo strelsko sušo prekinil Hrušičan Anže Kopitar . Dosegel je dva gola. Enega iz kazenskega strela, drugega pa z igralcem manj na ledu.

Tekmo so bolje začeli gostje, ki so že v četrti minuti povedli prek zvezdnika lige Joeja Thorntona , a je Kralje v igro na mojstrski način vrnil Anže Kopitar . Zadel je namreč z igralcem manj na ledu in nasprotnikom očitno zbil moralo, saj so sedem minut za tem prejeli še en zadetek. Uspešen je bil Patrick O'Sullivan . V tretji tretjini so Morski psi vendarle pokazali zobe in ob igralcu več na ledu izenačili prek Craiga Riveta .

Anže Kopitar je Kralje z dvema goloma popeljal do zmage. © Getty Images

V podaljšku nobena ekipa ni uspela zatresti mreže, zato so sledili kazenski streli. Spet sta se izkazala Los Angelesova strelca Kopitar in O' Sullivan, ki sta ukanila vratarja Jevgenija Nabokova , na nasprotni strani pa se je z obrambo izkazal Jason LaBarbera (35 obramb), ki je zaustavil strel Michaleku (3:2). Tekma je bila odločena. "Potem ko Cammy in Frolov nista nastopila, sva s Kopitarjem strnila moči in prevzela breme na svoja pleča. Proti ekipi kot je San Jose, ki velja za boljše moštvo v pacifiški konferenci, nedvomno ni bilo lahko. Igrati smo morali na njihovi ravni, kar nam je nedvomno uspelo," je po deseti zmagi v sezoni dejal O' Sullivan.

Tudi derbi večera med ekipama Ottawa Senators in New York Islanders se je končal šele po kazenskih strelih. Zmago (3:2) so slavili Newyorčani. Zvezda večera je z dvema goloma postal Mike Sillinger . "Smo dobra ekipa in navsezadnje smo to dokazali tudi z zmago proti aktualnim prvakom vzhodne skupine. Vse pohvale gredo našemu vratarju DiPietru, ki je zaslužen za najmanj deset od naših trinajstih zmag," je dejal Sillinger.