18 ogledov

Beckham ga je zabil Barci

David Beckham je takole premagal vratarja Pinta. Žurnal24 main
Angleški superzvezdnik David Beckham se je na prijateljskem srečanju med njegovim La Galaxyom in Barcelono vpisal med strelce, a njegov zadetek iz prosteg strela ni bil dovolj za zmago.

Angleški nogometni zvezdnik David Beckham se je v zadnjem času v javnosti bolj kot z nogometnim znanjem izpostavljal s spori z navijači svojega moštva Los Angeles Galaxy. Zdaj je pokazal, da vendarle še obvlada tudi brcanje žoge, a njegov zadetek je bil premalo za uspeh na prijateljski tekmi proti evropskim in španskim prvakom izBarcelone. Moštvo razvpitega Beckhama je na stadionu Rose Bowl v Los Angelesu gostilo zmagovalce zadnje izvedbe lige prvakov. Dvoboj je na tribune privabil kar 93.137 ljubiteljev nogometa, kolikor se jih v ZDA ni zbralo vse od svetovnega prvenstva pred 15 leti.

Barcelona je bila v dvoboju s kalifornijsko ekipo prepričljivo boljša, a svojih priložnosti ni kronala z zadetki, tako da je bila zmaga tesna, le 2:1. Zadetka za Katalonce - ti niso igrali v najboljši postavi, zaigral pa je prvi zvezdnik Lionel Messi - sta dosegla Pedro Rodriguez (11.) in Jeffren Suarez (67.). Beckham je vratarja Pinta premagal s prostega strela v 44. minuti. Kljub zadetku so številni domači navijači, ki mu očitajo igranje za evropske klube ter previsoko plačo, spet izžvižgali Beckhama, a je ob odhodu z igrišča v 87. minuti vendarle bil deležen tudi aplavza.