San Antonio
: LA Lakers 103:91
Denver : Atlanta 107:100
LA Clippers : Sacramento 85:111

Beno Udrih se je po vrnitvi poškodovanih nosilcev igre pri Sacramentu tokrat moral posloviti od prve postave Kraljev, v kateri ga je zamenjal Mike Bibby . Udrih je na parketu prebil 15 minut, v katerih pa sploh ni zadel, zbral je le tri skoke in eno podajo. Nasprotno je bil Bibby s 16 točkami najboljši strelec ekipe, 15 jih je zbral še Brad Miller, kar pa je bilo občutno premalo za novo zmago Kraljev. Na drugi strani je namreč blestel Chris Kaman z 20 točkami in neverjetnimi 21 skoki (tak dosežek mu je uspel že petič v petletni NBA karieri), novinec Al Thornton pa je k visoki zmagi Clippersov (slavili so s 111:85) prispeval 23 točk.

Tim Duncan je povozil Jezernike. © Action Images

Detroit Primoža Brezca je tokrat gostoval v Philadelphii , kjer so Pistonsi po krajši zmagovalni suši spet dosegli pomembne točke, k čemur sta precej prispevala Richard Hamilton z 21 točkami in Chauncey Billups z 19 točkami. Tayshaun Prince jih je dodal 16, Primož Brezec pa tokrat ni igral. "Za nami je težek mesec," je po tekmi razlagal Prince, zato pa tekma s Philadelphio ni bila tako težka. Na zadnjih 15 srečanjih med ekipama so se 13-krat veselili Pistonsi, ki so prav tako dobili pet zaporednih tekem v gosteh pri Philadelphii. "Preprosto počnejo, kar je treba, da se dobi tekmo," je prepričan trener Philadelphie Maurice Cheeks.

Podobno kot Cheeks je tudi Doc Rivers, trener Bostona , vedel, kaj je odločilo v korist gostov na srečanju v Bostonu. Košarkarji Toronta so po koncu tekme namreč imeli izvrstno statistiko. Med drugim so imeli 71-odstoten met za tri točke (zadeli so 15 trojk od 21), medtem ko so košarkarji Bostona zadeli le vsak tretji met v 21 poskusih. "Polovica košarkarjev v ligi ne bi mogla zadeti 15 trojk v 21 poskusih, tudi če bi bili sami na igrišču," je bil prepričan Rivers. "Skoraj nismo več verjeli, da lahko spet zadenejo." Tako je Carlos Delfino vseh petnajst točk zbral na črti za tri točke, k zmagi Toronta pa so pomembno prispevali še Jose Calderon s 24 točkami ter Anthony Parker in Chris Bosh, oba sta jih zbrala po 23. Dobrih 13 minut je igral tudi Rašo Nesterović , ki je zbral le dva skoka in pet točk.

Nasprotno kot Brezec in Nesterović pa se je moral Saša Vujačič sprijazniti s porazom losangeleških Jezernikov v San Antoniu , za kar je bil kriv razpoloženi Tim Duncan , ki je z 28 točkami in 17 skoki San Antonio pripeljal do zmage z 12 točkami prednosti. Podobno razpoložen je bil sicer tudi zvezdnik Jezernikov Kobe Bryant (29 točk, 12 skokov), a je bila sreča v končnici tokrat na strani gostiteljev. Po prvem polčasu so Jezerniki še vodili z devetimi točkami prednosti, a je Spursom v tretji četrtini (dobili so jo z 31:12) uspel preobrat.