11 ogledov

Zlatorog s kraljevsko zmago ostaja 1.

Košarkarji Zlatoroga, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor Aleš Pipan, so v lokalnem derbiju pri Hopsih s Polzele slavili kar s 24 točkami razlike. Laščani tako ostajajo na vrhu lestvice lige Telemach.

Od težko pričakovanega štajerskega derbija ni bilo nič, le zmaga Laščanov. Ti so namreč od prvih (32:16) do zadnjih minut vladali na terenu in si že po uvodnih dveh četrtinah zagotovili nov par točk. Zlatorog je imel več razpoloženih košarkarjev in ti so metali veliko bolj natančno kot domači. V prvem polčasu so na primer zadeli sedem od desetih metov izza črte 6,72, medtem ko so imeli Hopsi v tem času zgolj 34-odstotni met iz igre.

V drugem polčasu se slika ni bistveno spremenila. Zlatorog je mirno nadziral potek dogodkov, saj so njegovi igralci kar tekmovali, kdo bo večkrat zadel koš tekmeca (Panić 15, Čmer 15, Lapornik 14, Brodnik 13 ...), medtem sta pri Hopsih izstopala le Gregg Thondique (16 točk, 10 skokov) in Matej Venta (14). Zlatorog je ob koncu zadel 14 trojk, zbral 39 skokov in imel 18 podaj.

Po visokem porazu domači strateg Tonči Mašina ni skrival razočaranja: "Odigrali smo neverjetno slabo, tako v obrambi kot v napadu. Brez agresivnosti se proti tako kakovostni ekipi, kot je Zlatorog, ne da igrati. V napadu smo odigrali brez ideje, zanesljivo pa smo izgubili tudi skok, ki je sicer naše najmočnejše orožje."

Zmag so se razveselili tudi košarkarji Heliosa, Elektre in Šentjurja. Slovan je tokrat počival.