34 ogledov

Zlatorog in Slovan do tesnih zmag

Mariborčani so bili blizu pete letošnje zmage. (Foto: Foto: KZS/Miloš Vujinović) Žurnal24 main
Košarkarji Geoplina Slovana so v 15. kolu lige Telemach na domačem igrišču premagali Maribor Messer z 80:76. Zlatorog bi skorajda klonil pri Parkljih, toda 30 točk Vladimirja Panića je tokrat zadoščalo.

Kodeljevčani so po pravi srhljivki v sami končnici strli odpor gostov in dosegli deveto zmago v tej sezoni, Mariborčani pa doživeli deseti poraz.

Uprava domžalskega Heliosa in Američan Benjamin Raymond sta danes podpisala dogovor o sodelovanju do konca sezone. Krilni igralec je pred prihodom v Domžale igral v Libanonu za ekipo Anibal Zahle, kjer je dosegal v povprečju 17,7 točke, 7,4 skoka in 1,9 asistence. 23-letni in 198 centimetrov visoki košarkar iz Bostona je poleg libanonske epizode v svoji karieri igral za NCAA ekipo Xavier in belgijski Generali Okapi Aalstar v sezoni 2009/10.

Izbranci domačega trenerja Gašperja Okorna so si na začetku druge četrtine priigrali lepo prednost. Prvo so končali z vodstvom 19:15, nato pa v prvih štirih minutah nadaljevanja naredili delni izid 13:0 in povedli z 32:15. Skoraj sedem minut dolg mariborski strelski post je v 16. minuti prekinil srbski center Ilija Zolotić.

V nadaljevanju ni kazalo, da so Štajerci zmožni postaviti tekmo "na glavo", a jim je to vendarle uspelo. Še v 35. minuti so zaostajali 14 točk (60:74), v zadnjih petih minutah pa jim je uspel svojevrsten podvig. S točkama Bojana Jovanoviča so se slabi dve minuti pred koncem približali na točko zaostanka (73:74), 25 sekund pred koncem pa imeli aktiven izid (75:76). Srbski center v ljubljanski ekipi Dalibor Djapa je 12 sekund pred koncem zadel oba prosta meta in povišal na 78:75, v festivalu taktičnih osebnih napak in prostih metov v sami končnici dvoboja pa je Primož Brolih pri gostih zadel le enega, Djapa pa oba za končnih 80:76.

Zlatorog tesno slavil pri zadnjem
Dvoboj prvo- in zadnjeuvrščene ekipe prvenstva je minil v presenetljivo tesnem obračunu. Vodilni Laščani, ki imajo 12 zmag, so resda imeli večino tekme pobudo, a tekma se je po zaslugi nepopustljivih Parkljev, ki so ob 13 porazih še brez zmage, odločila šele v zadnjih sekundah.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Laščani so v uvodnih minutah nakazali, da bi bila tekma lahko hitro odločena, saj so takoj prevzeli pobudo in ušli za nekaj točk. Toda borbeni Ljubljančani se niso pustili zlahka. V nadaljevanju so predvsem po zaslugi Jakoba Čebaška (22 točk) in Jureta Eržena (25 točk) držali korak s favoriziranimi tekmeci, ki se kljub razpoloženemu Vladimirju Paniću (17 točk v prvem polčasu) niso mogli konkretneje "odlepiti".

Tudi v tretjem delu igre je razmerje moči na igrišču ostalo podobno, Zlatorog je ves čas držal nekaj točk prednosti, odločilnega pobega pa ni uprizoril. Na začetku zadnje četrtine si je priigral 12 točk prednosti in kazalo je na rutiniran zaključek tekme.

Toda borbeni domačini so bili vztrajni in posledično nagrajeni z dramatično končnico. Približali so se le na točko, kolikor je znašal njihov zaostanek še 18 sekund pred koncem tekme. A nato je tekmo z uspešnim izvajanjem prostih metrov v korist Zlatoroga le odločil s 30 točkami (od tega kar 17 s črte prostih metov) najboljši strelec tekme Panić.