18 ogledov

Praznih rok iz Belgije

Rene Mihelič je ob zmagi slovenske mladinske reprezentance prispeval oba zadetka Žurnal24 main
Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na tretji tekmi kvalifikacij za EP, ki bo leta 2011 na Danskem, v Westerloju izgubila proti belgijskim vrstnikom z 2:0 (0:0).

V prvem polčasu je imela Slovenija več žogo v svojih nogah in tudi nekaj lepih akcij, vendar Etien Velikonja, Rene Mihelič, Tim Matavž in Armin Bačinović niso premagali belgijskega vratarja Simona Mignoleta. Radja Nainggolan je za vodstvo gostiteljev poskrbel v 56. minuti, ko so Slovenci pravzaprav dosegli avtogol. Nainggolan je streljal z 31 metrov, žoga je 20 metrov od gola zadela Darka Zeca in se tako nesrečno odbila, da je prevarala tudi slovenskega čuvaja mreže Jana Oblaka. Slovenci so še naprej neuspešno napadali, Belgijci pa so v 77. minuti povišali na 2:0. Romelu Lukaku je po prekršku nad Gregorjem Balažicem, ki ga sodnik ni videl, prišel sam v kazenski prostor in Oblak je bil brez moči.

Kljub porazu ostajam optimist. Vse je še odprto in imamo še možnosti za nastop na EP.

Tomaž Kavčič, selektor

"Bili smo veliko boljši od Belgijcev. Imeli smo več žogo v svoji posesti in tudi več akcij tako v prvem kot v drugem polčasu. Imeli smo nekaj zelo obetavnih protinapadov štiri na tri in tri na dva, vendar pa nismo zadeli. Kljub porazu pa ostajam optimist. Vse je še odprto in imamo še možnosti za nastop na EP, vendar pa bomo morali začeti zadevati mrežo. Toda fantom nič ne očitam, saj so se borili in prikazali dobro igro," je po tekmi povedal slovenski selektor Tomaž Kavčič.