0 ogledov

Vratar Pingvine popeljal do zmage

Dany Sabourin Žurnal24 main
V severnoameriški hokejski ligi so bile na zahvalni dan odigrane štiri tekme. Za zmago so bili tokrat zagotovo najbolj hvaležni hokejisti Pittsburgha, ki so slavili šele po kazenskih strelih.

Liga NHL

Ottawa : Pittsburgh 5:6
Nashville
: Detroit 3:2
Calgary : Chicago 1:2
Edmonton : Colorado 2:3

Vratar Pittsburgha Dany Sabourin je namreč zelo uspešno zaustavil kazenske strele na svoj gol. Ubranil je štiri kazenske strele Kanadčanov zapored, vrednem delu pa je zbral 29 obramb. Z uspešnim kazenskim strelom je Pittsburghu zmago nad Senatorji s 6:5 prinesel Finec Jarko Ruutu. Hokejisti Ottawe so sicer z goloma Jasona Spezze in Chrisa Phillipsa povedli z 2:0, a so jih gostje do konca četrtine z dvema goloma v 30 sekundah ujeli.

Kanadčani so bili uspešnejši tudi v drugem delu tekme, zadela sta Spezza in Heatley, pred tem pa je Pittsburg v kratkotrajno vodstvo s 3:2 popeljal Tyler Kennedy. V zadnji tretjini so hokejisti Ottawe še enkrat zadeli, Ryan Malone in Sergej Gončar pa sta poskrbela za podaljšek, ki je minil brez zadetka. Tekmo je nato s kazenskim strelom odločil Ruutu. "Mislim, da to ni bila naša najboljša tretjina – nismo izkoristili nekaj priložnosti za zadetek, kar ponavadi ne počnemo, a smo se vseeno vrnili v igro. Napadalna igra nam je prinesla zadetek in novo možnost za zmago,“ je po tekmi povedal trener Pittsburgha Michel Therrien.

Preostale tekme so bile odločene že po rednem delu. V Nashvilleu je po izenačenju na 2:2 v zadnji tretjini za domačo zmago zadel Radek Bonk. "Ključna za zmago nad Detroitom je bila prava miselnost," je po tekmi razložil domači trener Barry Trotz. "Zelo so uigrani. Plošček si podajajo premišljeno. Če pri tem sodeluješ in jih napadaš, si lahko tudi uspešen." V Calgaryju je za zmago Chicaga prav tako v tretji tretjini poskrbel Patrick Shar, v Edmontonu pa je bila tekma z golom Mareka Svatosa odločena že v drugi tretjini.