12 ogledov

Poraz ZM Olimpije po drami

Olimpija_Innsbruck_SPS - main Žurnal24 main
Hokejisti ZM Olimpije so v 3. kolu drugega dela Lige Ebel na gostovanju v Innsbrucku po dramatičnem izvajanju kazenskih strelov izgubili s 3:4. Po rednem delu igre in podaljšku je bil izid 3:3. Gostitelji so do zmage prišli šele po deveti seriji izvajanja kazenskih strelov.

Liga Ebel, skupina 7-10

Innsbruck : ZM Olimpija 4:3*
* po kazenskih strelih

Moštvi sta se do tega srečanja letos udarili štirikrat. Insbruck je dobil prva tri srečanja, zadnja zmaga pa je vseeno pripadla slovenskim prvakom. Ljubljanski strateg Mike Posma je proti ranjenim morskim psom in njihovim 2.000 navijačem, ki so krvavo potrebovali dve točki za preboj v četrtfinale lige Ebel, s svojimi varovanci dobro začel tekmo.

Olimpiji je tik ob izteku prvega dela igre vodstvo zagotovil finski branilec Pasi Petriläinen. Njegov rojak Marko Mäkinen je prednost zelenih izničil v 24. minuti. Po koncu druge tretjine so se vseeno veselili Ljubljančani. V novo vodstvo je v 33. minuti goste popeljal odlični Brendan Yarema. Insbruck je v 43. minuti odgovoril za novo izenačenje. Zadel je Johan Sjödell-Wiklander. Veselje domačih je bilo kratkotrajno, saj je na sceno še enkrat več stopil Yarema, ki pa na žalost zelenih ni zabil usodnega žebelja v krsto bogatega avstrijskega moštva. Vztrajni gostitelji so si podaljšek izborili v 56. minuti, ko je za 3:3 zadel Craig Darby. Podaljšek se je končal brez zadetkov, zato so sledili kazenski streli, kjer pa se je na žalost Ljubljančanov ponovila zgodba iz rednega dela. Olimpija je dvakrat povedla (Todd Elik, Kevin Mitchell), a je Innsbruck dvakrat izenačil (Tomaž Razingar, Mäkkinen), nakar  so odločilni zadetek in dve točki domači dosegli šele po izvajanju devetega kazenskega strela! Uspešen je bil Pierre Dagenais.

Ostale tekme lige Ebel bodo v petek, Olimpija pa bo novo zmago lovila v nedeljo proti Albi.