0 ogledov

Nepremagljive Krimovke

Andrea Lekić je dosegla osem zadetkov. FOTO: Anže Petkovšek Žurnal24 main
Rokometašice Krima Mercatorja so v veličastnem slogu dobile še tretjo tekmo v Ligi prvakinj. S 35:24 (16:12) so bile na Kodeljevem boljše od avstrijskega Hypa.

Videlo se je, da se ekipi poznata do potankosti, prostora za uspešne akcije je bilo sprva na obeh straneh malo. Posebej Avstrijke so uvodoma zelo dobro opravljale svoje delo, ko so igralke s črte "skakale" na Krimove zunanje igralke in tako preprečevale izvedbo zamišljenih akcij. Po drugi strani "polovičarske" podaje Krimovih igralk, ki se v začetnem Hypovem "divjanju" niso znašle, večinoma niso končale na pravem naslovu.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Nekaj hitrih golov Hypa je botrovalo vodstvu z 9:6 (brez obramb Stefanišinove bi bilo bržčas še višje), nakar je Bonova, ki je z menjavami spet hkrati iskala razpoložene igralke in držala visok ritem, vzela minuto odmora. Po njej so se Ljubljančanke takoj približale, na krilih izkušene Vergeljukove pa v 23. minuti izenačile na 10:10. Čeprav so nato povedle, pa zasluge za vodstvo po prvem polčasu ne gredo Krimovi igri v napadu, temveč zgolj in samo Stefanišinovi (15 obramb v prvem delu), ki je lastnoročno preprečila veliko lahkih zadetkov Dunajčank in svojim soigralkam omogočila hitre protinapade za vodstvo s 16:12 v 29. minuti.

Ob koncu prvega polčasa si je gleženj poškodovala Ana Gros, ki je s tremi zadetki Krimu prav tako pomagala do prvega oprijemljivejšega vodstva na tekmi, in predčasno končala tekmo. Toda njene soigralke so izvrstno začele drugi polčas in takoj ušle na plus osem (20:12). Odlična igra v obrambi in hitri protinapadi so spet spominjali na predstavi s prvih dveh tekem v LP. Nova zmaga je bila na pragu.

Videlo se je, da so zelo motivirane, toda po drugi strani smo tudi me pokazale svojo vrednost. Na Kodeljevem bo vsem težko priti do zmage..
Sergeja Stefanišin

Hypo, ki je bil v zadnjem času trn v Krimovi peti, saj Galjevičanke proti njemu praviloma niso imele pravega recepta, je bil v teh trenutkih izgubljen. Christian Maly, ki je prevzel trenersko palico Hypa po incidentu in odstopu Gunnarja Prokopa, je z menjavami skušal rešiti, kar se je rešiti dalo. Toda Krimov "dizel" je bil že dodobra ogret in ga ni bilo več mogoče ustaviti. Tako je Ana de Sousa v 41. minuti zadela že za odločilno prednost desetih golov (24:14).

Te niti tako mlada ekipa, kot je Krim, ni mogla več zapraviti. Še več, proti Hypu so dvakratne evropske prvakinje vodile tudi za 12 golov. "Tekma je bila ne glede na rezultat težka. Vedele smo, da Hypo prihaja ranjen po odstopu trenerju Gunnarja Prokopa. Videlo se je, da so zelo motivirane, toda po drugi strani smo tudi mi pokazale svojo vrednost. Na Kodeljevem bo vsem težko priti do zmage. Mislim, da smo svoj cilj danes izpolnile. Zmagale smo in pokazale izvrstno obrambo," je dejala Serdža.