Maribor pobegnil, zmaji nikoli boljši

Skerjanc Sokota Lovrecic Bozic Kasnik  Olimpija Ljubljana Luka Koper Prva liga s
1/19
Anže Petkovšek
Olimpija je s premiernima zadetkoma Dareta Vršiča doma visoko premagala Luko Koper in se Primorcem na tretjem mestu približala le na tri točke (4:0). Maribor je izkoristil poraz Domžal in spet pobegnil.
  • TUKAJ se nahaja velika galerija s tekme Olimpija - Koper

Prva ligaška zadetka Dareta Vršiča po povratku v slovensko ligo sta pomagala Olimpiji Ljubljani do pomembne zmage nad Luko Koper, s katerimi se bodo Ljubljančani borili za vstopnico v evropska tekmovanja. Derbi vrha lestvice v Stožicah je minil v znamenju odprte igre, ki so jo Ljubljančani za razliko od prejšnjih tekem nadgradili še z učinkovitostjo, saj sta za končnih 4:0 poleg Vršiča po enkrat zadela še Davor Škerjanc in Anej Lovrečič.

Vršič slavil z majico za Nikolo Nikezića
Po vodilnem zadetku na tekmi proti Kopru je Dare Vršič dvignil dres in pokazal belo majico, na kateri je imel izpisano sporočilo podpore črnogorskemu napadalcu Nikoli Nikeziću, ki je med tednom izpovedal svojo šokantno zgodbo izsiljevanja pri ruskem Kurbanu. "With you Nikola," (S tabo Nikola, op. a.) se je glasilo Vršičevo sporočilo.

Za Olimpijo je v osrčju obrambe tekmo po dolgem času začel tudi David Kašnik, ki je v tandemu s Sretenom Sretenovićem pokazal obrise zanesljivega obrambnega dvojca. Zmaji so tako skozi celotno tekmo imeli čvrste temelje za organizacijo napadov, zabili pa iz praktično prve priložnosti. Prav Sretenović je najvišje skočil po kotu Aneja Lovrečiča in v sredini našel samega Vršiča, ki je z močnim volejem zabil svoj prvi ligaški gol v zeleno-belem dresu. Že nekaj minut kasneje je mrežo Ermina Hasića zatresel tudi Enes Rujović, a iz pravilno dosojenega prepovedanega položaja. Koprčani so nato počasi prevzemali pobudo, ki bi sadove kmalu rodila nekaj minut pred koncem polčasa, a je prosti strel Konstantina Vassiljeva z zadnjimi močmi odbil Damir Botonjič.

Koprčani so bili tudi v drugem polčasu na začetku boljši nasprotnik, saj zmajem nikakor ni uspevalo povezati zvezne in napadalne vrste. Zapravljivi Davor Škerjanc je nato v 62. minuti le našel osamljenega Toma Šokoto, ki je s sredine kazenskega prostora zadel le vratnico, a že čez nekaj minut je Olimpija povišala vodstvo. Škerjanc se je lepo osvobodil branilca in močno udaril po tleh, vratar Hasić pa je nesrečno in nespretno z žogo padel prek golove črte. Igra gostov je v zaključku tekme povsem razpadla, kar je z izvrstnim protinapadom Škerjanc-Erik Salkić in svojim drugim golom na tekmi izkoristil Vršič, Lovrečič pa je za končnih 4:0 elegantno spodkopal žogo pred Hasićem in zabil svoj drugi gol na dveh tekmah. Razlika med Olimpijo na četrtem in Koprom na tretjem mestu zdaj znaša vsega tri točke.

Napadalni Maribor je boljši Maribor
Nekaj slabših rezultatov je začelo že zbujati dvome, toda Maribor se je na lokalnem derbiju proti Celju spet vrnil med najboljše, trenerju Darku Milaniču pa se je izplačala bolj napadalna usmeritev, kjer so priložnost od prve minute dobili Etien Velikonja, Rajko Rep in Marcos Tavares. Kljub velikanom v napadu je Ljudski vrt že po desetih minutah razveselil gol mladega Martina Milca, asistent Tavares pa je v 32. minuti postal strelec, potem ko ga je s podajo iz kota samega našel Goran Cvijanović. Zadnje tekme nerazpoloženi Robert Berič je kot edina menjava v igro vstopil šele proti koncu tekme, vijoličasti pa so brez večjih točk zadržali vodstvo za zmago, s katero so spet osem točk oddaljeni od najbližjih zasledovalcev.

Renesansa Rudarja - drugi del
Nogometaši velenjskega Rudarja so slavili tudi na drugi zaporedni tekmi pod vodstvom novega trenerja Roberta Pevnika, po šestici Primorju pa so tokrat padle drugouvrščene Domžale. Vodilni gol Elvisa Bratanovića je sicer še pred polčasom izničil nov zadetek razpoloženega Damirja Pekiča, a so knapi v drugem polčasu zrežirali zmagovito petnajstminutno ofenzivo, ko sta zadela Nikola Tolimir in Dragan Čadikovski. Velenjčani so tako priskočili na pomoč sopihajočemu Mariboru, ki je na večerni tekmi proti Celju spet pobegnil na vrhu lestvice.

Vedno boljša HiT Gorica je po zmagi nad Mariborom in remiju proti Kopru v soboto premagala Primorje (4:1). Ajdovci so po "šestici" Rudarja prejeli še "štirico" vrtnic, za katere je dva gola zabil Goran Galešić, mrežo pa je spet zatresel neugodni temnopolti napadalec William Franklin Vicente. Soseda na lestvici Nafta in Triglav sta v Lendavi, prav po sosedsko, remizirala (1:1).