2 ogledov

Zmaga Toronta po dveh podaljških

Chris Bosh (dvojni dvojček) se je veselil zmage nad Portlandom po dveh podaljški Žurnal24 main
V nedeljo so v ligi NBA odigrali šest srečanj. Detroit je enkrat samkrat v zgodovini dosegel manjše število točk, LA Lakersi so zmagali šestič v nizu, Toronto je po dveh podaljških premagal Portland.

Golden State : Indiana 106:101

Toronto Raptorsi so doma po drugem podaljšku strli odpor Portland Trail Blazersov in so 20. zmago v sezoni priborili z rezultatom 116:109. Najzaslužnejši za tretjo zaporedno zmago Raptorsov je bil Chris Bosh z 38 točkami in 14 skoki, igral je kar 55 minut in šest točk dosegel v odločilnem drugem podaljšku. Pri Portlandu, ki je izgubil šele drugič na zadnjih 19 srečanjih, je bil prvi strelec večera Brandon Roy z zanj rekordnimi 33 točkami, dodal je še deset asistenc. Roy je s trojko dve sekundi pred koncem prvega podaljška izsilil drugega; že ob koncu rednega dela je bil Roy jeziček na tehtnici, da so Raptorsi v zadnji minuti zapravili prednost šestih točk. Kljub velikemu številu točk so le štirje igralci Toronta dosegli več kot deset točk: Anthony Parker 25, Jose Calderon 22 (10 podaj) in Carlos Delfino 16. Rašo Nesterovič je igral slabih deset minut ter dosegel dve točki, skok in podajo.

Mali Robinson mimo Wallacea © AFP

Los Angeles Lakersi so doma v zadnjih sekundah srečanja s 100:99 slavili nad ekipo Memphis Grizllies . Kwame Brown je imel devet sekund pred koncem dva prosta meta, prvega je zadel, drugega zgrešil, a ker so v nasprotnem napadu gostje zgrešili zadnja meta na srečanju, je s to akcijo Brown Jezernikom priboril 25. zmago v sezoni ter šesto v nizu. Prvi strelec Los Angelesa je bil Kobe Bryant s 37 točkami, pri Memphisu pa Mike Miller s 27. Na tekmi si je koleno poškodoval letos eden od ključnih igralcev Lakersov Andrew Bynum . Prve preiskave resnejše poškodbe niso pokazale, več bo znano v ponedeljek. Saša Vujačič ni igral. Z 944 zmago v svoji trenerski karieri se je Phil Jackson izenačil z Billom Fitchem na šestem mestu večne lestvice najuspešnejših trenerjev.

Najbolj boleč poraz nedeljskega večera v ligi NBA ter enega od najhujših v zgodovini kluba so doživeli Detroit Pistonsi , New York Knicksi so jih premagali z 89:65. Pistonsi so imeli zgolj 30,7-odstoten met, Richard Hamilton je zadel enkrat, Tayshaun Prince je zgrešil vseh deset metov, Rasheed Wallance je bil uspešen zgolj trikrat. 12 minut je igral Primož Brezec ter dosegel tri točke in tri skoke. Enkrat samkrat v zgodovini je Detroit na enem srečanju dosegel manjše število točk. Prvi igralec New Yorka je bil s 25 točkami in osmimi skoki Zach Randolph . Tekma se je prelomila v tretji četrtini (28:10), ko je Jamal Crawford dosegel vseh svojih 15 točk. Za Kratkohlačnike je to najvišja zmaga v sezoni.