17 ogledov

Prva zmaga na prvenstvu gre Koreji

Korejci so presenetljivo lahko odpravili Grke. (Foto: EPA)
1/14
Grki so na tekmi prvega kola skupine B svetovnega prvenstva v JAR izgubili proti Južni Koreji z 0:2. Koreji sta zmago pristreljala Jung-Soo Lee in Ji-Sung Park.

Grki so začeli nekoliko bolje, toda prvi so zadeli Korejci - in to iz njihove prve prave priložnosti. V sedmi minuti je bil uspešen Jung-Soo Lee, ki je matiral grškega vratarja Tzorvasa. Grki se po zadetku Korejcev do konca niso več pobrali, Korejci pa so bili blizu drugega zadetka.

Tega so dočakali (znova) v sedmi minuti drugega polčasa, ko je po napaki grške obrambe Ji-Sung Park brez težav opravil najprej s Avraamom Papadopoulos, nato z Loukasom Vintro, za konec pa je matiral še Tzorvasa.
Grki so na korejska vrata nekoliko močneje pritisnili v zadnjih 20 minutah, ko so Korejci začeli popuščati, a do (častnega) gola varovancem Otta Rehagla ni uspelo priti.