2 ogledov

Zmaga Olimpije, senzaciji Heliosa in Slovana

Jasmin Hukić Žurnal24 main
Košarkarji Uniona Olimpije so v 12. kolu NLB lige v gosteh premagali Zagreb CO z 98:85 in po petih zaporednih porazih končno vknjižili zmago. Helios v Domžalah ugnal Crveno zvezdo.

Union Olimpija

Dončić 1 (1:2), Booker 8 (2:2), Močnik 4 (2:2), Dragić 11, Rizvić 2 (2:2), Milič 14 (4:6), Hukić 26 (3:4), Bailey 21, Zupan 11 (2:3).

Košarkarji Uniona Olimpije so prekinili niz petih porazov - treh v evroligi in dveh v ligi NLB. Po dvajsetih dneh brez zmage (nazadnje so 11. novembra ugnali Široki Brijeg) so v Zagrebu ugnali istoimensko ekipo, junaka dveh točk pa sta bila Jasmin Hukić in Maurice Bailey, ki sta skupaj zadela deset trojk in dosegla skoraj polovico vseh točk Uniona Olimpije.

Ko je Zagreb sredi druge četrtine povedel z desetimi točkami prednosti (39:29), so se iz črnih oblakov, ki se v zadnjem času zgrinjajo nad ljubljansko zasedbo, že vsule prve "ušpičene prekle". Toda do odmora je zasedba Memija Bečirovića vendarle našla svojo igro in prišla na vsega koš zaostanka. V nadaljevanju je Union Olimpija prikazala veliko bolj prepričljivo igro in hitro ušla tekmecu. Po dveh zaporednih trojkah Baileyja je prešla v vodstvo s 53:50, ki ga ni več izpustila iz rok. V zadnji četrtini so bili domačini sicer nekajkrat blizu preobrata, toda Ljubljančani so zdržali vse nalete in zasluženo slavili sedmi par točk.

Zmaga je Unionu Olimpiji prišla kot naročena za dvig samozavesti pred obračunoma naslednjega tedna: v četrtek pred gostovanjem poljskega Prokom Trefla v Evroligi ter v soboto pred nastopom FMP v dvorani Tivoli.

Helios presenetil Crveno zvezdo ...
Slovenski državni in pokalni zmagovalci so poskrbeli za eno največjih presenečenj kola. Po petih zaporednih porazih in štirih na domačem parketu so v dvanajstem kolu premagali Crveno zvezdo, ki je imela do zdaj le dva poraza in tri zaporedne zmage. Helios je pokazal vrlino, ki ga je krasila v pretekli sezoni - najboljšo igro, ko je bilo to najmanj pričakovati. Podatek, da je Crvena zvezda vodila le v štartu s 4:0 in nazadnje s 6:5 ter, da je le enkrat nato izenačila rezultat (14:14), zgovorno priča o odlični igri Domžalčanov. Prvo občutno prednost so si priigrali proti koncu prvega polčasa, ko je semafor kazal 35:25. Tudi v nadaljevanju tekmecu niso pustili blizu. Brez izstopajočega posameznika, zato pa z izjemno ekipno predstavo, je Helios zmago potrdil v zadnji četrtini, ko se je razlika približala dvajsetim točkam. V 35. minuti je bilo 74:58, na koncu pa so se domačini veselili tretje zmage s kar 18 točkami naskoka. Domžalčani bodo v naslednjem kolu v soboto ob 19. uri gostovali v dvorani Dražena Petrovića pri Ciboni.

... Slovan šokiral Cibono
Kodeljevčani, za katere je prvič zaigral ameriški center De Marco Johnson, so pripravili prvovrstno presenečenje, saj so v dramatični končnici premagali hrvaškega prvaka iz Zagreba. Po izenačeni prvi četrtini so se košarkarji Cibone prvič odlepili v 12. minuti, ko je po košu Hoskinsa na semaforju kazalo 26:18 za goste, a so se nadvse borbeni Slovanovci v tekmo vrnili še pred iztekom prvega polčasa in po nizu košev tujih okrepitev Clemonsa in Johnsona jim je uspelo ujeti že rahlo pobegle tekmece.

V nadaljevanju so varovanci trenerja Aleksandra Sekulića zaigrali še bolj bojevito in predvsem preudarno, stekel je tudi met za tri točke, in po novi trojki Šamadana so v 26. minuti visoko povedli z 59:46. Gostje so v režiji razpoloženega Marina Rozića vrnili udarec v končnici tretje četrtine izenačili, isti košarkar pa je svojemu moštvu slabe tri minute pred koncem priigral prednost petih točk (78:73). Tudi to ni vzelo volje Kodeljevčanom, saj so ti še enkrat več pokazali veliko željo po zmagi in si vnovič s koši Johnsona in Clemonsa na koncu priborili odmevno zmago. Geoplin Slovan lahko peto zmago naskakuje naslednji teden, ko bo gostoval v Podgorici pri Budućnosti.