13 ogledov

Ko turnir ni premočan, Caroline zmaguje

Če turnir ni premočan, Danka Caroline Wozniacki zmaguje. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Ta teden se igra več manjših turnirjev. Na enem od teh igra prva igralka sveta Caroline Wozniacki, ki ji očitajo, da ni dobila nobenega od velikih. A na malih je odlična: v Charlestonu se je uvrstila v finale.

V finalu teniškega turnirja WTA v Charlestonu z nagradnim skladom 721 tisoč ameriških dolarjev se bosta pomerili prvopostavljena Danka Caroline Wozniacki in Rusinja Jelena Vesnina. Slednja je v sobotnem polfinalu s 7:6 (4) in 6:3 ugnala Kitajko Peng Shuai, medtem ko je bila Wozniackijeva gladko s 6:4 in 6:4 boljša od Srbkinje Jelene Janković.

WTA, Charleston, polfinale:

Caroline Wozniacki (Dan/1) : Jelena Janković (Srb/3) 6:4, 6:4;
Jelena Vesnina (Rus) : Peng Shuai (Kit) 7:6 (4), 6:3.

Japonski igralec Kei Nišikori bo zaigral v finalu turnirja ATP v Houstonu z nagradnim skladom 442.500 ameriških dolarjev. Nišikori je v polfinalu s 6:3 in 7:5 ugnal Urugvajca Pabla Cuevasa. Nišikorijev nasprotnik v finalu bo Američan Ryan Sweeting, ki je bil v polfinalu s 7:6 (3) in 6:3 boljši od Hrvata Iva Karlovića. Če bo Nišikori turnir osvojil, bo postal najvišje uvrščeni japonski igralec na lestvici ATP. Doslej je bil 6. julija 1992 najvišje Šuzo Macuoka s 46. mestom.

ATP, Houston, polfinale:

Kei Nišikori (Jap/6) : Pablo Cuevas (Uru/7) 6:3, 7:5;
Ryan Sweeting (ZDA) : Ivo Karlović (Hrv) 7:6 (3), 6:3.

Romunska teniška Irina Begu je veliko presenečenje teniškega turnirja v španski Marbelli. Dvajsetletnica, ki doslej na glavnih turnirjih najvišje ravni še ni dobila posameznega dvoboja, se je uvrstila v finale. Kvalifikantka je bila v polfinalu s 3:6, 7:6 (3) in 6:4 boljša od druge nosilke Rusinje Svetlane Kuznjecove. V finalu se bo 138. igralka pomerila s prvo nosilko, Belorusinjo Viktorijo Azarenko, ki je bila s 6:2 in 6:1 boljša od Italijanke Sare Errani.