26 ogledov

Nesrečen poraz Udineseja

Alberto Gilardino (Milan) je v zadnji minuti premagal našega vratarja Samirja Ha Žurnal24 main
V derbiju 19. kola Serie A je Milan z obilo športne sreče v sodnikovem podaljšku strl odpor Udineseja. Za evropske prvake je edini zadetek dosegel Alberto Gilardino.

Inter : Parma 3:2

Tekma v Vidmu se je začela z igro med obema kazenskima prostoroma. Do prvega poizkusa je v 12. minuti prišel Udinese, ko je Fabio Quagliarella močno streljal na vrata Milana , a se je vratar Željko Kalač izkazal. Na nasprotni strani je z močnim strelom z razdalje slovenskega reprezentančnega vratarja Samirja Handanoviča (branil je celotno srečanje) na napačni nogi ujel Ronaldo , a je veselje Brazilca preprečila vratnica. Varovanci Carla Ancelottija so imeli v prvem polčasu žogo več v svoji posesti (67%), a so bile akcije Pata in Kakaja zatrte že pred strelom, Udinese pa je pretil iz protinapadov. V glavni vlogi je bil Pepe , a je njegova diagonalna poizkusa Kalač zaustavil. V drugem polčasu se je nadaljevala podobna nogometna predstava kot v uvodu v srečanje. Ko je že vse kazalo na remi brez zadetkov, pa je po napaki obrambe belo-črnih ter lepi akciji Kakaja in Pata zadel 25-letni italijanski reprezentant.

Daniele De Rossi (Roma) in Jorge Martinez (Catania) © AFP

Od preostalih tekem velja omeniti domačo zmago Rome proti Catanii z 2:0. Mrežo gostov je že v osmi minuti načel Ludovic Giuly , zmago italijanskih prvakov iz leta 2001 pa je v drugem polčasu s strelom z 11-metrovke potrdil Daniele de Rossi . Pred srečanjem v Rimu so se v neredih poškodovali trije gostujoči navijači. Največje negativno presenečenje kola je remi Juventusa na tekmi s Sampdorio . V Torinu je bilo 0:0. Nekoliko bolj uspešna je bila Fiorentina , ki je s pomočjo dveh zadetkov z 11-metrovke pred domačimi gledalci premagala Torino z 2:1. Strelca za vijoličaste sta bila Christian Vieri in Adrian Mutu .

Vodilni Inter (49 točk) je na srečanju s Parmo še v 87. minuto zaostajal z 1:2, nato pa je na sceno stopil Zlatan Ibrahimović , ki je v 88. minut izenačil z 11-metrovke, v sodnikovem podaljšku pa zagotovil vse tri točke varovancem Roberta Mancinija . Modro-črnim so zaenkrat v prvenstvu najbližje Roma (42), Juventus (37), Fiorentina (34) in Udinese (32). Milan je na devetem mestu, ob treh manj odigranih srečanjih so rdeče-črni zbrali 24 točk.