20 ogledov

Anže podal za 36. zmago v sezoni

Anže Kopitar je v lanski sezoni na 82 tekmah zbral 81 točk, letos pa na 75 tekma Žurnal24 main
Jonathan Bernier je imel tretji shutout v karieri, Jarret Stoll pa je po podaji Anžeta Kopitarja z igralcem več zadel za zmago Los Angeles Kingsov z 1:0 proti Phoenix Coyotes. Poraz za Jana Muršaka.

V 13. minuti zadnje tretjine je Rostislav Klesla spotaknil Anžeta Kopitarja in bil izključen. Nekaj sekund kasneje je Hrušičan lepo podal do Jarreta Stolla in ta je z edinim zadetkom na tekmi premagal vratarja ekipe Phoenix Coyotes in tako so se Los Angeles Kings veselili 36. zmage v sezoni, ki jih je zavihtela na četrto mesto lestvice zahodne konference. Imajo sicer le dve točki več od desetouvrščene Minnesote Wild, tako da je 18 tekem pred koncem rednega dela sezone še vse odprto. Zdaj šteje vsaka zmaga. "Igralci so dobro drsali in igrali ob ogradi. Vem, da Kopi rad išče luknje ob ogradi, jaz pa sem se mu želel odkriti in zadeti gol. Zato sem na ledu, da zadevam. In to se je zgodilo," je dogajanje na ledu opisal strelec edinega zadetka Stoll.

Drugi slovenski hokejist v ligi NHL, Jan Muršak, ob porazu Detroit Red Wingsov z 1:3 proti San Jose Sharkom ni stopil na led.