3 ogledov

Še deveta zmaga Olimpije

Marko Milič je v primerjavi s preteklimi sezonami izboljšal tudi met, saj je v 3 Žurnal24 main
V košarkarski ligi UPC Telemach za prvaka je na sporedu 10. kolo. Union Olimpija je brez težav visoko odpravila Krko, Helios je slavil v Škofji Loki, Slovan pa v Šoštanju.

Liga UPC Telemach, 10. kolo

Zlatorog : Luka Koper 97:70
TCG Mercator : Helios 60:82
U. Olimpija : Krka 87:69
Elektra : G. Slovan 63:70

Union Olimpija je na deveti tekmi državnega prvenstva še devetič zmagala in je tako na dobri poti, da v končnico štarta iz najboljšega izhodiščnega položaja. Ljubljančani so že v prvi četrtini pokazali, kdo je gospodar v hramu slovenskega športa. Z agresivno obrambo in razpoloženim Miličem v napadu so zaprli večino poti do svojega koša, tako da so Novomeščani v prvih petih minutah zmogli le en koš iz igre ter po desetih minutah zaostali z 12:27. To razliko je Union Olimpija vzdrževala naslednjih dvajset minut, nato pa v zaključku tretjega znova pritisnila na plin in pobegnila na plus 20. Najbolj razpoložen strelec v domačih vrstah je bil kapetan Marko Milič , ki je dosegel 23 točk.

Helios in Slovan do novih točk
Državni prvaki iz Domžal so upravičili vlogo favorita in zanesljivo dosegli tretjo zaporedno zmago, skupno že osmo, ki jih utrjuje na drugem mestu lestvice lige UPC Telemach. TCG Mercator , ki je na zadnji domači tekmi presenetil Krko, pa tokrat ni pokazal pravega obraza in se hitro sprijaznil z razliko v kakovosti.

DeMarco Johnson je bil prvi strelec tekme v Šoštanju. © KZS

Podatek, da so gostitelji vodili le na začetku druge četrtine, preostanek tekme pa je bil trdno v rokah Heliosa, zgovorno priča o zanesljivi igri Domžalčanov. Ti so tekmo odprli z 8:0, nato za trenutek zastali, ob koncu prvega dela pa so že prišli do tolikšne razlike, da je bilo vprašanje, ali se bodo domačini še vrnili v igro. Zaradi agresivne obrambe Heliosa jim to v nadaljevanju ni uspelo in ko je to spoznal tudi domači strateg Matic Vidic, je mesto v ekipi prepustil mlajšim. Končna razlika 22 točk je najvišja prednost Heliosa v vseh 40 minutah. Najboljši strelec tekme je bil z 19 točkami Hrvat Marijan Mance (Helios).

Geoplin Slovan je v Šoštanju nastopil kot favorit, za načrtovani dve točki v boju za polfinale pa se je moral krepko potruditi. Elektra Esotech, ki ostaja pri eni zmagi (na gostovanju v Kopru), je bila namreč vse do zaključnih minut v igri za presenečenje, ki pa ga je z dvojnim dvojčkom preprečil DeMarco Johnson (16 točk, 11 skokov). Odločitev o zmagovalcu je padla med 34. in 36. minuto, ko je Geoplinu Slovanu uspel delni rezultat 9:0. Iz zaostanka 52:55 je prišel do vodstva z 61:55. Domačini so se sicer še vrnili v igro (60:61), toda Johnson je s štirimi zaporednimi točkami poskrbel, da sta točki odšli v Ljubljano.

Košarkarji Zlatoroga presenečajo z dobrimi igrami. © KZS

Zlatorog zlahka čez Luko Koper
Košarkarji Zlatoroga so brez težav zabeležili peto zmago v šestih tekmah in se utrdili med ekipami, ki kandidirajo za ligo NLB , medtem ko je Luka Koper doživela četrti zaporedni poraz in se tako dokončno poslovila od višjih ambicij. Tekma je bila izenačena le v uvodni četrtini, nato pa je Zlatorog pritisnil na plin in si hitro priigral dvoštevilčno prednost. Semafor v dvorani Tri lilije je v 13. minuti kazal rezultat 37:26, približno tolikšna pa je bila razlika tudi ob glavnem odmoru. Nadaljevanje ni prineslo sprememb. Gostitelji so še naprej vladali v vseh segmentih igre, Koper pa se ni pretirano trudil, da bi zmanjšal zaostanek. V prvi minuti zadnje četrtine se je razlika prvič povzpela do 20 točk (73:53), najvišjo prednost pa so Laščani dosegli v 38. minuti pri izidu 90:62. Zlatorog bo v enajstem kolu v nedeljo gostil Union Olimpijo (19.00), Luka Koper pa bo poskušala dan prej prekiniti negativni niz v derbiju začelja doma proti TCG Mercatorju .