15 ogledov

Rekordna 49. zlata za Phelpsa

1/13
Michael Phelps je na ameriškem prvenstvu osvojil rekordno 49. zlato kolajno. A s svojim plavanjem ni bil zadovoljen: "Počutil sem se obupno." Za vse naše bralke je tu galerija njegovega plavanja na 200.

Večkratni olimpijski zmagovalec Američan Michael Phelps je na državnem prvenstvu v plavanju osvojil rekordno 49. zlato kolajno. Z zmago na 200 metrov prosto je presegel dosedanjega rekorderja po številu naslovov prvaka ZDA Tracyja Caulkinsa. Kljub zmagi za dolžino telesa je bil Phelps, prvi zvezdnik poletnih olimpijskih iger leta 2008 v Pekingu, razočaran nad svojim plavanjem: "Grozno! Počutil sem se obupno." Njegov čas je bil 1:56. Uro prej je z najboljšim časom na svetu letos 1:45,61 na 200 metrov hrbtno za svojo 48. kolajno premagal Ryana Lochta.