11 ogledov

Zmaga Spursov, Gattuso znorel

1/25
Tottenham je na San Siru z golom Croucha ugnal Milančane (1:0) - strgalo se je Gattusu. Valencia in Schalke pa sta se na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov razšla z neodločenim izidom (1:1).

V Milanu sta imela stratega obeh ekip kar precej težav s sestavljanjem ekipe, saj je na obeh straneh kar precej poškodovanih "prvokategornikov". Pri Tottenhamu tako zaradi zdravstvenih težav niso igrali Gareth Bale, Tom Huddlestone, Ledley King in Younes Kaboul (Luka Modrić je začel na klopi in vstopil v drugem delu), Jermaine Jenas pa je bil kaznovan.
V rdeče-črnem dresu pa zimske okrepitve Antonio Cassano, Mark van Bommel in Urby Emanuelson v Ligi prvakov ne smejo igrati, poškodovani pa so Massimo Ambrosini, Andrea Pirlo in nekdanji "tottenhamovec" Kevin-Prince Boateng, za nameček pa je že v 18. minuti z igrišča moral poškodovani vratar Cristian Abbiati.

V prvem polčasu je boljši vtis ob narekovanju malce prehitrega ritma za italijansko ekipo pustil Tottenham, ki pa tako kot Milan ni imel tiste res prave priložnosti za zadetek. V drugem polčasu sta si obe ekipi hitro priigrali po eno priložnost, Milan, ki je za drugih 45 minut namesto bledega Clarencea Seedorfa na pomoč poklical Alexandreja Pata, sploh prvo resnejšo na tekmi.

To je imel Mario Yepes, ki pa mu je Heurelho Gomes tako kot tudi v 60. minuti preprečil veselje. Rdeče-črni so se v tem delu igre pokazali v precej boljši luči, toda Tottenham, ki se je posvetil predvsem čakanju na napake tekmeca, je prav eno izmed teh unovčil. V 80. minuti je Zlatan Ibrahimović izgubil žogo, hitro je potegnil Aaron Lennon in na koncu podal do Petra Croucha, ki mu ni bilo težko zadeti za končnih 1:0. Tik pred koncem je Ibrahimović sicer dosegel gol, a ga sodnik zaradi prekrška ni priznal.

Gattuso izgubil živce
Po koncu obračuna je sledil še "tretji" polčas. Kapetan Milana Gennaro Gattuso je povsem izgubil živce in napadel enega od branilcev Milana ter ga udaril s čelom. Ob posredovanju ostalih igralcev so se strasti na igrišču po nekaj minutah umirile. Robustni vezist, ki je pred tem prejel tretji rumeni karton, kar pomeni, da ga ne bo na povratnem obračunu v Londonu, si bo za nešportno potezo zagotovo prislužil dodatno kazen s strani Uefe.

Raúl z rekordom poskrbel za remi
Prvi polčas bi se lahko sanjsko začel za nogometaše Schalkeja, ki so prek Jana-Klaasa Huntelaarja v deseti minuti prišli do najlepše priložnost v prvem polčasu, toda Nizozemec, ki se je znašel sam pred vrati mladega Vicenteja Guaite, se je skorajda spotaknil in popolnoma zgrešil žogo s slabih desetih metrov oddaljenosti. Kar ni uspelo Huntelaarju, pa je na drugi strani Robertu Soldadu. Ta je v 17. minuti kronal terensko premoč (61 % : 39 % po prvem polčas) Valencie, ki si je z visokim tempom igre ustvarila kar nekaj lepih priložnosti za zadetek.

Tudi začetek drugega polčasa je postregel z atraktivnim nogometom na obeh straneh – več priložnosti pa so si znova ustvarili netopirji, ki pa jim ni uspelo zabiti. Kdor ne da, dobi, pravi nepisano nogometno pravilo. In če je na drugi strani najboljši strelec v evropskih tekmovanjih Raúl Gonzalez Blanco, potem se to lahko še kako hitro uresniči. Tokrat je bila za to potrebna le podaja Joséja Manuela Jurada z leve strani, nato pa je legendarni Španec vse opravil sam. Odličen sprejem v kazenskem prostoru in strel iz obrata za izenačenje na 1:1. Tako je Raul dosegel še svoj 70. zadetek v evropskih pokalih in postal rekorder. Schalke je po izenačujočem zadetku vzpostavil ravnotežje na zelenici Mestalle, domače navijače pa je v sodnikovem podaljšku resno prestrašil mladi Kitajec Junmin Hao, ki pa mu je Guaita s skrajnimi močmi strel ubranil.