17 ogledov

Polom slovenskih smučarjev

Aleš Gorza je v finalu odstopil. Žurnal24 main
Po sobotnem uvodu v ženski smučarski svetovni pokal so bili na nedeljskem sporedu moški. Na uvodnem veleslalomu sezone je izmed treh Slovencev v finalu nastopil le Aleš Gorza, ki pa je odstopil.

Veleslalom (M)

1. A. L. Svindal (NOR) 2:17,87
2. T. Ligety (ZDA) 2:18,19
3. K. Palander (Fin) 2:18,26

44. M. Valenčič (SLO)

58. M. Skube (SLO)

Na söldensko strmino so se podali trije Slovenci, od katerih je bil v prvi vožnji najboljšiAleš Gorza. Nastopila sta še Mitja Valenčič in mladinec Matic Skube, Bernard Vajdič pa zaradi bolečin v hrbtu ni štartal. Medtem, ko sta Bernard Vajdič in Matic Skube  ostala daleč od  najboljše trideseterice, je v finalu nastopil Aleš Gorza. V prvi vožnji je za vodilnim Američanom Tedom Ligetyjem zaostajal dve sekundi in pol, kar ga je uvrščalo na 23. mesto. Čeprav je imel pred takrat vodilnim Petrom Fillom tri stotinke prednosti, je bila vožnja Aleša Gorze daleč pod pričakovanji, saj ni prišel do cilja in odstopil že pred merjenjem vmesnega časa.

V finalni vožnji je bil dolgo v vodstvu Američan Bode Miller, ki ga je prehitel šele Norvežan Aksel Lund Svindal. Tretjeuvrščeni iz prve vožnje Benjamin Raich je imel pred Norvežanom le 5 stotink prednosti iz prve vožnje, ki pa jih je zapravil. V cilj je prišel z zaostankom 66 stotink. Podobno se je zgodilo tudi Fincu Kalleju Palanderju, ki je za vodilnim Svindalom zaostal 39 stotink, čeprav je imel še pred vmesnim časom lepo prednost. Zmagoslavja Norvežana ni mogel preprečiti niti vodilni po prvi vožnji Ted Ligaty, ki je v cilj prišel z dobrimi tridesetimi stotinkami zaostanka. Zmaga je torej odšla k Akslu Lundu Svindalu, drugi je bil Američan Ted Ligaty, tretji pa Finec Kalle Palander.

Mitja Valenčič, ki je nastopil kot 59., je bil s tremi sekundami in pol zaostanka 44. Matic Skube je uvodno tekmo svetovnega pokala končal na 58. mestu.