11 ogledov

Gallas odrešil navijače Arsenala

Wayne Rooney Žurnal24 main
Po sijajnem drugem polčasu so se nogometaši Arsenala in Manchester Uniteda v super derbiju 12. kola Premier League razšli brez zmagovalca (2:2). Topničarjem je točko v sodnikovem podaljšku prinesel William Gallas.

Manchester C. : Sunderland 1:1

Srečanje na stadionu Emirates se je začelo z ofenzivo Arsenala, vendar si v uvodnih minutah varovanci Arsena Wengerja niso uspeli pripraviti pravih priložnosti. Na nasprotni strani so nogometaši Manchester Uniteda pretili iz protinapadov. Dvakrat se je v priložnosti znašel Ryan Giggs . Gostitelji so imeli edino pravo priložnost v 35. minuti, ko je po podaji Cesca Fabregasa William Gallas z glavo meril v naročje Edvina van der Sarja . V sodnikovem podaljšku prvega dela pa kombinacija Wesleya Browna in Cristiana Ronalda na desni strani, mladi Portugalec je podal uporabno žogo v kazenski prostor, kjer je ob medlem posredovanju Gallasa za 0:1 zadel Wayne Rooney .

Po odmoru so gostitelji hitro izenačili. Po poizkusu Emmanuela Adebayorja in obrambi van der Sarja, se je žoga odbila do Bacaryja Sagnaja , le-ta je našel popolnoma osamljenega Fabragasa, ki mu z 10 metrov ni bilo težko zadeti praznih vrat Rdečih vragov. Igra se je nato razživela. Arsenal je bil blizu vodstva ob poizkusu Fabregasa s prostega strela, ko je mladi Katalonec izkušeno ustrelil pod živim zidom, a je nizozemski veteran v vratih angleških prvakov uspešno posredoval.

Cesc Fabregas © Getty Images

Nov klubski rekord Arsenala

Arsenal je ostal neporažen že na 25. tekmi zapored v vseh tekmovanjih, kar je nov klubski rekord!

Sledili so številni streli z razdalje (pri Arsenalu sta poizkusila Alexander Hleb in Tomas Rosicky , pri Manchester Unitedu pa Anderson in Owen Hargreaves ) in po tri menjave na obeh straneh. Nogometaši z Old Trafforda so znova povedli v 82. minuti, ko je rezervist Louis Saha z izjemno podajo na levi strani zaposlil Patrica Evraja , slednji je videl, da je Manuel Almunia zapustil vrata in natančno podal do Ronalda, ki mu ni bilo težko zadeti. Evra bi kmalu nato postal tragični junak, ko je nespretno posredoval ob nevarni podaji Eduarda da Silve (v igro je vstopil v 78. minuti) z leve strani v kazenski prostor. Francoz je namreč zadel prečko. Ko je že vse kazalo na tri točke varovancev Alexa Fergusona , pa je 92. minuti nekdanji član Chelsea – Gallas – zadel z volejem in se odkupil za napako pri prvem zadetku Uniteda. Takoj po zadetku je sicer obstajal dvom, ali je žoga prečkala golovo črto, vendar je počasni televizijski posnetek pokazal, da dvoma o izenačenju ni.

Cristiano Ronaldo © Getty Images

Na vrhu lestvice tako če naprej ob tekmi manj ostaja Arsenal s 27 točkami, kolikor jih ima tudi Manchester United . S tekmo v Londonu se je končal niz osmih zaporednih zmag Rdečih vragov, Arsenal pa še naprej ostaja brez poraza v sezoni 2007/2008. Najbližji zasledovalec je Manchester City (25), ki je v zadnji tekmi kola premagal Sunderland z 1:0. Za ovratnik mu diha Chelsea s 24 točkami, ki je tokrat na gostovanju že v uvodnih 20 minutah strl odpor Wigana . Za modre s Stamford Bridgea sta zadela Frank Lampard in Juliano Belletti . Peto mesto pripada Blackburnu (22 točk), ki je tokrat pred domačimi gledalci remiziral (0:0) z neposrednim tekmecem na lestvici - Liverpoolom (6. mesto; 21 točk). Slednji je še enkrat več v letošnji sezoni pokazal slabo predstavo, saj si je omembe vredne priložnosti uspel pripraviti le v končnici srečanja, vendar je bil Dirk Kuyt vselej premalo natančen.