18 ogledov

Rossiju se že smeji

The Doctor je po startu padel na tretje mesto, ko pa je v drugem ponovno prišel Žurnal24 main
Pred dirko za VN Češke si je najboljši startni položaj privozil Valentino Rossi (Yamaha), ki je prehitel moštvenega kolega Jorgeja Lorenza (Yamaha) in Danija Pedroso (Repsol Honda).

Aktualni svetovni prvak in vodilni v skupnem seštevku Valentino Rossi si je tako priv0zil še 57. 'pole position' v karieri. In to kljub padcu! Eno njegovih najljubših stez v sezoni je prevozil v času 1:56,145. Njegov glavni rival za končno zmago v skupnem seštevku Španec Jorge Lorenzo je za njim zaostal za 0,050 sekunde, medtem ko je bil Dani Pedrosa počasnejši za 0,383 sekunde. Nova, 102. zmaga v karieri, je na dosegu "doktorjeve" roke, saj je na veliki nagradi Češke slavil že lani, potem ko je prehitel Tonija Eliasa in rojaka Lorisa Capirossija. Casey Stoner ta vikend zaradi bolezni na Češkem ne nastopa.

Že pred koncem treninga pa je postalo jasno, da bo italijanski dirkač Marco Melandri v naslednji sezoni svetovnega motociklističnega prvenstva dirkal za moštvo Gresini Honda. Melandri, ki letos tekmuje s Kawasakijem, je za to ekipo že nastopal med leti 2005 in 2007 ter zmagal na petih dirkah.