22 ogledov

Muršak debitiral v NHL!

Muršak je na svojo prvo priložnost čakal od leta 2006. (Foto: Reuters)
1/13
Anže Kopitar je po dolgem času samevanja v ligi NHL končno dobil slovensko družbo. Mariborčan Jan Muršak je namreč ponoči debitiral v dresu Detroit Red Wings in zmagal na derbiju s Coloradom (4:3).
Rad bi odigral brez kompliciranja in delal tisto, kar znam najbolje. Moram drsati, to je eden izmed mojih najmočnejših adutov. Igram precej hitro igro, veliko drsam, se borim v kotih, lovim plošček.
Jan Muršak pred tekmo

Kdor čaka, dočaka! Jan Muršak je več kot štiri leta po tem, ko so ga na draftu izbrali Detroit Red Wings, debitiral za moštvo iz mesta avtomobilov in na derbiju s Colorado Avalanche dobil slabih sedem minut igre. Mariborčanova statistika je sicer ostala prazna, je pa preizkusil tudi udobje klopi za kaznovane, saj je v drugi tretjini odsedel dve minuti zaradi spotikanja.

"Rad bi odigral brez kompliciranja in delal tisto, kar znam najbolje," je pred tekmo razlagal Muršak. "Moram drsati, to je eden izmed mojih najmočnejših adutov. Igram precej hitro igro, veliko drsam, se borim v kotih, lovim plošček," je svojo igro za ameriške kolege opisal Muršak, ki si je za tekmo nadel številko 39. Po sezoni 2007/08 je tako postal prvo "rdeče krilo" s to številko, saj jo je do odhoda iz ZDA nosil nihče drug kot vratar Dominik Hašek.

Tudi debi Slovenca pa ni mogel zasenčiti dosežka Detroitovega legendarnega vratarja Chrisa Osgooda, ki je z obrambno predstavo sezone (46 obramb) dosegel že svojo 400. karierno zmago. Na (nekdanjem) velikem derbiju zahodne konference je tekmo v podaljšku odločil Niklas Kronwall, po tem ko je Matt Duchene za domače izenačil dobri dve minuti pred koncem rednega dela.

Kar dobro mi konkurira s svojo hitrostjo in z načinom, kako ravna s ploščkom. Je zelo energičen igralec. Plošček zna spraviti v mrežo in ima veliko znanja.
Darren Helm o Muršaku

Pred in po tekmi so Muršaku slavospeve peli v michiganskem Flint Journalu. Morda ni tako hiter kot Darren Helm, a je precej blizu, so zapisali: "Res je dober drsalec, zares hiter," je povedal Helm, ki je z Muršakom pred dvema sezonoma igral za Grand Rapids Griffins v ligi AHL. "Kar dobro mi konkurira s svojo hitrostjo in z načinom, kako ravna s ploščkom. Je zelo energičen igralec. Plošček zna spraviti v mrežo in ima veliko znanja," je povedal Helm, zdaj že tretjo sezono reden prvokategornik pri Detroitu.

Kot je že znano je Muršak dobil priložnost po poškodbi prvega strelca ekipe Dannyja Clearyja. "To je zdaj za Muršaka velika priložnost, da dokaže, da je igralec za NHL," dodajajo pri Flint Journalu, saj bo Cleary po prvotnih napovedih odsoten celo do šest tednov.

Tri podaje Kopitarja v nori zadnji tretjini
Vsaj za eno noč "drugi Slovenec v ligi NHL" Anže Kopitar je na kalifornijskem obračunu San Joseja in Los Angelesa trikrat podal, po tem ko je tekmo brez zadetkov odprl Trevor Lewis na začetku zadnje tretjine. Takrat so padli tudi vsi zadetki, Marcu Sturmu in Dustinu Brownu (dvakrat) pa je podal prav Hrušičan. Prav zadnja podaja za končnih 4:0 je bila prava mala mojstrovina, saj je Kopitar Browna našel s podajo po zraku v prostor, kakršne se ne bi sramoval niti Josip Iličić ...