12 ogledov

Sodniki znova oškodovali Dinamo

Iz Dinama sporočajo: kot proti Salzburgu so nas sodniki oškodovali tudi proti An Žurnal24 main
Tako dan po prvi tekmi Lige Evropa menijo v taboru zagrebškega Dinama. Proti Anderlechtu so izgubili z 0:2 in za poraz okrivili sodnike, ki niso piskali enajstmetrovke.

Nogometaši zagrebškega Dinama so znova razočarali svoje zveste navijače. V prvem kolu Evropske lige, ki je naslednica pokala UEFA, so na Maksimiru z 2:0 klonili proti Anderlechtu. Belgijci so si zmago priigrali v drugem polčasu, ko sta zadela Bernaredz in Legear. V Zagrebu negodovanja po porazu ne manjka. Pravijo, da so izgubili zaradi neumno prejetega zadetka in pristranskosti sodnikov. Prejeli so gol s 30 metrov, ki jih je povsem zatrl. Še bolj jezni pa so na nedosojeno enajstmetrovko nad Mariom Mandžukićem ob izidu 0:0. Če bi jo sodniki dosodili, bi se tekma drugače razpletala, trdijo v zagrebškem taboru. "Pogledal sem si posnetek in lahko rečem: oškodovani smo! Mazohistično bi bilo, če se po tej in po tekmi s Salzburgom ne bi pritoževali nad sojenjem. Moram spregovoriti, saj sodniki vplivajo na mojo usodo in usodo mojih igralcev," se je sinoči jezil trener Kruno Jurčić. "Enajstmetrovka nad Mandžijem je bila očitna. Pogledali smo posnetek in videli, da ga je branilec dvakrat udaril. Nii mi jasno, kako sodniki tega niso videli, pa jih je bilo pet," se je jezil tudi športni direktor Dinama Zoran Mamić. "Veste, oba s Krunom sva bila sama nogometaša in nisva neumna, da ne bi videla, da je madžarski sodnik pomagal Anderlechtu."

Basel presenetil
Švicarski Basel je na domačem igrišču presenetljivo z 2:0 ugnal Romo. Rimljani, ki spadajo med favorite, so tako na najslabši možni način začeli s tekmovanjem v drugem kakovostnem klubskem tekmovanju na stari celini. Zelo slabo so v tekmovanje krenili tudi nogometaši Hamburga. Vodilno moštvo nemške Bundeslige je na Dunaju z 0:3 klonili proti tamkajšnjem Rapidu.

Lavrič brez učinka
Nekdanji slovenski reprezentant Klemen Lavrič je s Sturmom v prvem kolu z 1:0 pred domačimi gledalci izgubil proti Dinamu iz Bukarešte. Lavrič je v igro prišel v 72. minuti in imel tik pred koncem tudi priložnost za zadetek, a je bil premalo natančen.

Biki spreobrnili izid
Red Bull Salzburg je bil na srečanju proti Laziu še v 81. minuti v zaostanku z 1:0, nato pa sta na sceno stopila Schiemer in Janko in zagotovila, da so točke odšle na Solnograško. Španski Villareal pa je na domačem igrišču z 1:0 odpravil Levski.

Šahtjor začel z zmago
Lanski zmagovalec pokala UEFA Šahtar Donjeck je s kar 1:4 v gosteh premagal Brugge. Angleški Everton pa je bil s 4:0 boljši od AEK-a.

Brez Mileta ni šlo
Dunajska Austria je bila brez pomoči Slovenca Mileta Ačimoviča, ki ga muči poškodba, nemočna proti Atleticu iz Bilbaa. Baski so slavili s 3:0. Brez zmage so proti Werderju ostali tudi nogometaši Nationala. Moštvo Nejca Pečnika, ki je na igrišču preživel prvi polčas, so Nemci odpravili s 3:2.