5 ogledov

Petarda Aston Ville

Gabriel Agbonlahor Brian Jensen Burnley
1/15
Nogometaši Aston Ville so dodobra napolnili mrežo Burnleyja in slavili s 5:2. Na derbiju med Manchestrom Cityjem in Liverpoolom gledalci niso videli zadetkov (0:0).

Začetek tekme ni stekel po željah nogometašev Aston Ville, ki so že v 10. minuti prejeli zadetek – za Burnley je zadel Steven Fletcher. Toda varovanci trenerja so se pobrali in do polčasa z golom Ashleyja Younga uspeli izenačiti na 1:1. V drugem polčasu smo gledali enosmeren promet v korist Aston Ville, ki je Burnleyju zabila kar štiri gole. Uspešni so bili še Stewart Downing (56, 58), Emile Heskey (61) in Gabriel Agbonlahor (68). V samem zaključku tekme je na 5:2 je za Burnley znižal Martin Paterson.

Derbi, ki ni upravičil svojega imena, med Machestrom Cityjem in Liverpoolom se je končal brez zadetkov.

Londonski Chelsea je z zmago pri Wolverhamptonu spet zanesljivi vodilni v angleški Premier League. Dva gola nezaustavljivega Didierja Drogbaja sta v obeh polčasih pokončale borbene Wolvese. Na njihovem Molineuxu je vedno težko, kar so na svoji koži občutili tudi modri in Peter Čech je moral kar nekajkrat pokazati mirne roke. Nato pa je, kot je zdaj že v navadi, Chelsea praktično iz ničesar povedel - izvrstna akcija in dvojna podaja Jurija Žirkova in Michaela Ballacka ter oster predložek prvega je samega pred vrati našla Drogbaja, ki je elegantno zadel.

Proti velikanom je seveda potrebno izkoriščati priložnosti, drugače te kaznujejo. Čech je z neverjetno obrambo ustavil strel Adleneja Guediouraja v 55. minuti in le še vprašanje časa je bilo, kdaj bo Chelsea znova kaznoval oranžne. Po napaki povratnika v prvo postavo Johna Terryja je moral češki vratar znova izvrstno posredovati in vse je bilo pripravljeno na kazen - Čech je z dolgo žogo našel Drogbaja, ki je preigral vratarja in končal tekmo.

Dvojček Didierja Drogbaja in zmaga Chelseaja pri Wolvesih:

Arsenal spet v igri, West Ham pleza iz težav
Ko je kazalo, da so po porazu proti Manchestru Unitedu že "out" iz lige za prvaka, se Arsenal s pomembno zmago doma proti Sunderlandu (2:0) spet bliža vodilnim. Ko zadane Nicklas Bendtner, potem veste, da bo vaš dan. Danec je skupaj z Emanuelom Ebouejem lepo izigral obrambo gostov in z lahkoto zaključil, navijači topničarjev pa so na potrditev zmage morali čakati vse do zadnje minute, ko je iz enajstih metrov zadel kapetan Francesc Fabregas.

Nasmeh se po praktično polovici sezone končno spet vrača tudi na usta navijačev West Ham Uniteda. Kladiva imajo zdaj nova lastnika in igrajo vse bolje, kar pa je najbolj pomembno - dosegajo rezultate. Tokrat so na Upton Parku odpihnili Hull City (3:0) in si nabrali še nekaj točk zaloge med samimi sabo in mesti, ki vodijo v Championship. Tekmo si bodo navijači zapomnili po neverjetnem poizkusu domačega virtuoza Alessandra Diamantija, ki bi s strelom z več kot 60 metrov skorajda presenetil Boaza Myhilla.

Zmaga Arsenala na Emiratesu proti Sunderlandu:

Vrhunci tekme med West Ham Unitedom in Hull Cityjem:

Prva zgodba gostovanj Manchester Uniteda pri Evertonu je že nekaj let seveda povratek "izgubljenega sina" Toffeesov Wayna Rooneyja, ki mu niti eden navijač modrih, razen seveda njegove lastne družine, še vedno ni odpustil odhoda iz kluba, za katerega je igral in navijal že kot otrok. United je na Goodison Park prišel okrepljen z navdušujočo zmago nad AC Milanom Ligi prvakov (3:2), Sir Alex Ferguson pa je zavrgel previdnejšo taktično različico in poleg Rooneyja je v konici napada začel tudi Dimitar Berbatov.

Uravnotežen začetek tekme so s pritiskom hitro na svojo stran prelomili rdeči vragi in to se jim je hitro obrestovalo - oster predložek Antonia Valencie je v gol z umirjenim zaključkom in pomočjo prečke spremenil Berbatov. Na odgovor domačih ni bilo potrebno dolgo čakati, udaril pa je še en mož z vzhoda, Rus Dinjar Biljaletdinov. Strelec obeh ruskih golov proti Sloveniji je tudi tokrat dokazal izjemen smisel za vtekanje in predvsem zaključevanje akcij in mojstrsko zadel za 1:1.

Ker stvari tudi v drugem polčasu niso tekle po notah gostov, je Sir Alex v igro poslal Gabriela Obertana in "večnega" jokerja Paula Scholesa, a menjavi nista obrodili sadov. Še več - domači so povedli z oportunističnim zadetkom 20-letnega vezista Dana Goslinga, ki je v igro vstopil le pet minut prej. Rooney bi lahko v izdihljajih tekme rešil točko za United, a je njegov prosti strel za las zgrešil cilj, Jack Rodwell pa je s solo akcijo zabil za 3:1 in skočil med navijače. Bitka za naslov prvaka Anglije je dobila novo nepričakovano epizodo ...