6 ogledov

Olimpija vrnila udarec

Olimpija je bila tepena in poražena na poletni ligi Rudi Hiti. Zdaj je vrnila ud Žurnal24 main
S tremi zadetki v uvodnih treh minutah druge tretjine so hokejisti Tilie Olimpije matirali Acroni Jesenice. Končni rezultat druge tekme nove sezone lige Ebel v Tivoliju je bil 4:1.

Nova sezona lige Ebel je v drugem kolu ponudila prvi slovenski večni derbi. Za Tilio Olimpijo je bila domača tekma priložnost za popravni izpit po nedavnem visokem porazu na poletni ligi na Bledu, ko so Acroni Jesenice slavile s 7:1.

Vsaj začetek je bil za zeleno-bele precej boljši kot pred 14 dnevi. V peti minuti so imeli po izključitvi Jana Golubovskega številčno prednost, Kevin Mitchell pa jo je izkoristil že po 16 sekundah s silovitim in natančnim strelom od daleč. Ob naslednji prednosti 5-4 je Brendan Yarema meril čez gol Borisa Tortunova, ki se je izkazal ob prodoru Iva Jana. Druga polovica uvodne tretjine je bila v znamenju Jeseničanov. Ti so imeli dvakrat prednost igralca več, domači vratar Norm Maracle pa je imel precej dela ob strelih Golubovskega, Aleša Remarja, Tomaža Razingarja in Marjana Manfrede. Slednji pa je zapravil najlepšo priložnost za goste, ko je v sedmi minuti, ob igralcu manj na ledu, zadel prečko vrat domačih.

Uvod druge tretjine pa je bil nato atomski za domače in pravi polom za goste z Jesenic. Zeleno-beli so v minuti in 40 sekundah trikrat premagali Tortunova in si ustvarili veliko zalogo zadetkov. Strelski šov domačih je začel Frank Banham, ki je v mrežo pospravil odbiti plošček po strelu Igorja Cvetka. Le 21 sekund kasneje je bilo že 3:0, potem ko je Matej Hočevar v tretjem poskusu le zbezal plošček čez golovo črto. Navdušenje na pretežnem delu tribun - dvorana Tivoli ni pokala po šivih, a si je prvi derbi vseeno ogledalo lepo število ljubiteljev hokeja - se še ni poleglo, ko so domači udarili še četrtič. Tokrat je vse delo opravil Banham, zadrsal je za vrati Jesenic ter dvignil plošček in ga čez hrbet Tortunova pospravil v mrežo. Trener gostov Ildar Rahmatulin je takoj reagiral in v vrata poslal Gabra Glaviča, gostje pa so se vsaj deloma pobrali že v 25. minuti, ko je ob igralcu več Andrej Makrov znižal na 1:4. Toda podobnega preobrata kot na prvi tekmi v Zagrebu, ko so nadoknadili tri gole zaostanka, Jeseničani tokrat niso uprizorili. Bili so sicer v naletu in imeli še nekaj priložnosti, a je bila obramba domačih na čelu z Maraclom zanesljiva.

Zadnji del je minil precej mirneje. Domači so, zadovoljni z visokim vodstvom, brez težav nadzorovali potek tekme, Jeseničani pa tokrat niso bili sposobni doseči vsaj treh golov za preobrat. Imeli so sicer nekaj več od igre, tudi priložnosti za znižanje izida, predvsem Tomo Hafner v 50. minuti. Takrat je bil po samostojnem prodoru povsem sam pred Maraclom, a ljubljanski vratar ni klonil. Na drugi strani bi se lahko med strelce vpisal še Jan, toda njegov poskus iz neposredne bližine v 43. minuti ni bil natančen. Kljub temu pa sta obe točki zanesljivo ostali v Tivoliju.