13 ogledov

Real minimalno ukanil Mallorco

Karim Benzema in C. Ronaldo
1/21
Z zadetkom Karima Benzemaja je Real Madrid na Santiagu Bernabeúu prišel do novih treh točk v 20. kolu lige BBVA. Barcelona je že v soboto zanesljivo preskočila Racing (S).

Za zmago (1:0) Reala nad Mallorco je poskrbel francoski napadalec Karim Benzema, ki je zadel v 61. minuti. Francoz je po podaji Estebana Granera preigral Ivana Ramisa in z roba kazenskega prostora žogo pospravil za hrbet vratarja Edsona Ramosa, ki se je žoge s prsti desne roke dotaknil, a je ta vseeno našla pot v gol. Real je tako prišel do nove zmage in se tako Barceloni spet približal na štiri točke zaostanka, a kaj kmalu bi lahko bilo tudi drugače, saj se je Pierre Webo izkazal s prekrasnim volejem, toda madridski vratar Iker Casillas je na začetku drugega polčasa zelo dobro reagiral in ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

''Nismo igrali dobro in zato smo imeli težave. A nič ne de, pomembno je bilo, da smo zmagali po spodrsljaju proti Almerii,'' je takoj po tekmi za novinarske kolege AS-a povedal branilec Reala Ricardo Carvalho.

Katalonci zlahka
Barcelona v boju za naslov španskega prvaka ne popušča. Zadnja žrtev prepričljivih Kataloncev je Racing Santander, ki je na Camp Nou klonil z 0:3. Barço je že v drugi minuti v vodstvo popeljal Pedro, sledila je cela vrsta priložnosti Davida Ville, prednost je z natančnim strelom iz najstrožje kazni podvojil Leo Messi, delo pa je v 57. minuti dokončal Andres Iniesta. Za katalonski klub je to 14. zaporedna zmaga v Primeri, s čimer so izenačili rekord iz sezone 2005/2006 (takrat so osvojili tako Primero kot Ligo prvakov).