14 ogledov

Celticsi razbili Udrihove Kralje

Celticsi so se po dveh zaporednih porazih znesli nad Udrihovimi Kingsi (108:63), Vujačič pa je s svojimi 17 točkami izdatno pomagal k zmagi Lakersov nad Warriorsi (130:113).

LA Lakers : Golden State 130:113

Po dveh zaporednih porazih , še posebej boleč je bil tisti proti Golden State Warriorsom , so se v nedeljo zvečer aktualni prvaki lige NBA, Boston Celticsi , znesli nad Benom Udrihom in njegovimi Sacramento Kingsi . Končni izid tekme je bil kar 108:63, s čimer gre za šesto najvišjo zmago v zgodovini Celticsov. Za 45 točk so Kelti denimo lani premagali New York Knickse , medtem ko zmaga proti Baltimore Bulletsom iz leta 1970 ostaja njihova najvišja (153:107). "Danes smo nekaj dokazali. Zadnji dve tekmi nismo igrali tako kot lani. Znova smo želeli pokazati svoj pravi obraz in odigrati trdno obrambo. Nismo ekipa, ki bi paničarila. Hitro smo se znova zbrali in na parketu izvršili, kar smo si pred začetkom zadali," je na svoj način komentiral Paul Pierce . Z 21 točkami in 11 skoki je bil igralec srečanja Kevin Garnett , na drugi strani Beno Udrih ni imel svojega večera. V 22 minutah igre je zbral štiri točke, tri podaje in dva skoka. Sezona se tako za Kralje iz slabe razvija v katastrofalno. To je bil njihov 24. sezonski poraz ter šesti zaporedni. Pod novim trenerjem, Kennyjem Nattom , so tako dobili eno samo srečanje. "Najbrž mi ni treba reči, da smo se iz tega nekaj naučili. Po dveh porazih so bili očitno strašansko lačni zmage," se je moral sprijazniti Natt.

Gost na tekmi v Sacramentu je bil zlati olimpijec, Michael Phelps. © Reuters

Sinoči so bili več kot prepričljivi tudi podprvaki, Los Angeles Lakersi , ki niso ponovili napake večnih rivalov iz dneva poprej. Golden State Warriorse so v domači dvorani premagali s 130:113. Z 31 točkami je bil prvi strelec srečanja Kobe Bryant , pomembno vlogo pa je imel tudi Saša Vujačič . V teh prazničnih dneh igra več kot po navadi in tako je tokratnih 31 minut izkoristil za 17 točk, šest podaj in dva skoka. Pred tekmo je nekdanji košarkar Lakersov, Ronny Turiaf , bril norce iz Vujačiča: "Ga še kličete mašina? Očitno je mašina zadnje čase pokvarjena." Saša mu je pokazal svoje! Šele drugič je za Lakerse zaigral Kitajec Sun Yue in se dokazal s šestimi točkami. Jezerniki so zdaj nekaj dni prosti in tako je Bryant napovedal, da si bo vzel nekaj dni za smučanje. Na parketu je bil še eden od četverice Slovencev v ligi NBA, Rašo Nesterovič . V tesnem obračunu s favoriziranimi New Orleans Hornetsi so Raševi Indiana Pacersi klonili s 103:105. Tekmo so dobili ob zvoku sirene, junak zmage pa je bil David West . Za razliko od Vujačiča Nesterovič v zadnjih tednih izgublja svoje minute, tako je tokrat igral vsega 19 minut in dosegel štiri točke, podaji in tri skoke.