2 ogledov

Strelski večer Jake in Emirja

Jaka Lakovič je 13 od skupno 14 točk dosegel v prvem polčasu. Žurnal24 main
Slovenski košarkarji v Evroligi so v četrtek pomembno prispevali k zmagam svojih moštev: Preldžić je dosegel zanj rekordnih 13 točk, Vidmar dve, Lakovič 14. Izgubil je le Jurak (5 točk).

Evroliga, 1. kolo 2. dela

Aris : Fenerbahče 88:96
R. Madrid : Žalgiris 88:85
Barcelona : Malaga 64:62

V četrtek so v košarkarski Evroligi zaigrali štirje slovenski reprezentanti, najuspešnejši pa je bil Jaka Lakovič. Njegova Barcelona je v skupini G s 64:62 ugnala Unicajo iz Malage, Lakovič je kot najboljši strelec ekipe v 24 minutah nanizal 14 točk, dva skoka in podajo, poleg tega pa je nasprotniku uspešno izmaknil eno žogo. Večino točk je dosegel v prvem polčasu (13). Najboljši strelec Malage Marcus Haislip je dosegel le točko več kot Lakovič. Barcelono je po odhodu Duška Ivanovića vodil Xavier Pascuala.

V skupini E je Aris z 88:96 doma izgubil proti Fenerbahčeju, v dresu slednjega pa sta igrala dva Slovenca. Gašper Vidmar je v osmih minutah dosegel dve točki, dva skoka in prav toliko podaj, boljši pa je bil Emir Preldžić, ki je ob večji minutaži, na parketu je prebil 23 minut, dosegel 13 točk, tri skoke in podajo. To je Preldžičev strelski rekord v Evroligi. S 23 točkami je bil najboljši strelec tekme Willie Solomon. V skupini F je Real Madrid z 88:85 premagal Žalgiris, Goran Jurak pa je za Litovce v 13 minutah prispeval pet točk in tri skoke. Prvi strelec srečanja je bil Žalgirisov Jonas Maciulis (21 točk). Slovenci, ki so v sredo zaigrali v Evroligi, so s svojimi klubi izgubili (Sani Bečirovič, Erazem Lorbek, Gregor Fučka).