15 ogledov

Jesenice razbile Olimpijo

Železarji so večino dela opravili v drugi tretjini, ko so zabili pet zadetkov. (
1/26
Acroni Jesenice so svojim večnim rivalom, hokejistom Olimpije, prizadale hud poraz. V zadnji tekmi predtekmovanja poletne lige Rudi Hiti so namreč železarji slavili kar s 7:1.

Hokejisti Acroni Jesenic so v zadnji tekmi predtekmovanja poletne lige Rudi Hiti na Bledu premagali Tilio Olimpijo s 7:1 (2:0, 2:0, 3:1) in si zagotovili nastop v nedeljskem finalu z Brianconom. Ljubljančani bodo igrali za tretje mesto s celovškim KAC-em. Poletna liga na Bledu je tradicionalen tekmovalni začetek slovenske hokejske sezone. Letos so nekaj tekmovalnega naboja obračunu večnih tekmecev odvzele priprave, v katerih sta se ekipi že dvakrat pomerili (remi in zmaga Olimpije), v tretjem dvoboju pa so zasluženo in visoko slavili Jeseničani.

Državni prvaki so tokrat na Bledu povsem zasenčili tekmece iz prestolnice, pa čeprav so imeli slabše izhodišče: ker so izgubili z Beljačani, so morali za prvo mesto v predtekmovalni skupini zmagati že po rednem delu, Ljubljančanom bi zadoščal neodločen izid. Prva tretjina se je začela s kazenskim strelom za Jesenice že v prvi minuti, a je strel Aleša Remarja ustavil vratar Norm Maracle. Sledili so številni napadi rdečih, zeleno-beli pa so si šele v sedmi minuti pripravili prvo priložnostpred golom Borisa Tortunova. Sredi tretjine so Jeseničani prvič izkoristili številčno prednost, strelec je bil Miha Rebolj, premoč Gorenjcev pa je potrdil še Rok Tičar minuto ped koncem tretjine, znova ob številni prednosti. Olimpija razen vratnice Iva Jana v 13. minuti ni bila nevarna.

Boris Tortunov je pokazal svoje znanje borilnih veščin. © Anže Petkovšek

V drugem delu so imeli v začetnih minutah prednost Ljubljančani, predvsem zaradi zaporednih izključitev na jeseniški strani. Toda niti minuta in pol prednosti z dvema igralcema več ni pomagala zeleno-belim, saj si niso pripravili niti ene nevarnejše akcije. Zato pa so bili toliko bolj učinkoviti Jeseničani. Andrej Troščinski je v 32. minuti, še tretjič na tekmi ob razmerju 5-4, premagal Maracla, tri minute kasneje pa je isti igralec, prvič ob izenačenih močeh na ledu, s strelom od daleč povišal že na 4:0. Takrat je trener Ljubljančanov Dany Gelinas v vrata poslal Aleša Silo .

V zadnjem delu so Ljubljančani prek Jureta Kralja le dosegli vsaj častni gol, a kaj, ko tudi njihovi tekmeci niso popuščali. Najprej je gol za "hat-trick" dosegel Troščinski, med strelce se je vpisal tudi Robert Sabolič , piko na i pa je postavil Gašper Sušanj . Osem minut pred koncem je prišlo še do precej nevsakdanjega obračuna na ledu: vratar Jeseničanov Tortunov je s pestmi branil soigralca Jana Golubovskega , ki ga je pred tem z naletom na led spravil Greg Kužnik , in si prislužil kazen igre. Jeseničani so tako do konca igrali z mladim Luko Gračnarjem v vratih, ki pa je dopolnil dobro predstavo soigralcev in ni dobil gola. V nedeljo se bodo tako ob 13. uri za peto mesto pomerili hokejisti Beljaka in švicarskega Langenthala, ob 16. uri bo dvoboj za tretje mesto med Tilio Olimpijo in Celovčani, ob 19. pa finale med Acroni Jesenicami in Brianconom.