20 ogledov

Trije kazenski streli odločili

Shawn Horcoff (na sredini) je bil mož odločitve na tekmi med Edmontonom in Vanco Žurnal24 main
V severnoameriški hokejski ligi so bile v torek zvečer odigrane le tri tekme. Najbolj napeto je bilo v Edmontonu, kjer so zmagovalca odločili šele kazenski streli.

Liga NHL

Toronto : Boston 2:4
Edmonton
: Vancouver 5:4*
Calgary : Colorado 4:1
*po kazenskih strelih

Zmaga je Edmonton razveselila po dveh zaporednih porazih, nasprotno pa so hokejisti Vancouvra pred tekmo z Edmontonom imeli v žepu dve zaporedni zmagi. Odločilni zmagoviti kazenski strel za zmago Edmontona s 5:4 je zadel Shawn Horcoff, ki je en gol za svoje moštvo prispeval že v rednem delu. Ekipi sta izenačeno z rezultatom 3:3 začeli zadnjo tretjino tekme, ki pa prav tako ni dala zmagovalca. Najprej je Vancouver povedel, nato pa so minuto kasneje hokejisti Edmontona izenačili. Podaljšek je minil brez zadetkov, pri kazenskih strelih pa so bili uspešnejši slednji. Za končnih 5:4 sta zadelaAles Hemsky in Horcoff, za Vancouver pa le Trevor Linden.

Na drugih dveh torkovih večernih tekmah so hokejisti Bostona v gosteh premagali Toronto, Calgary pa se je doma veselil zmage nad Coloradom. Anže Kopitar bo s Kralji v sredo zvečer igral s Kojoti iz Phoenixa.