13 ogledov

Ura resnice za bavarskega velikana

Luca Toni je proti Getafeju enkrat zadel, a tudi zapravil dve veliki priložnosti Žurnal24 main
Pred današnjimi povratnimi tekmami četrtfinala pokala Uefa so v najboljšem položaju nogometaši Zenuta. Bayern pa bo imel na gostovanju pri Getafeju težje delo, kot je pričakoval.

Nogometaši münchenskega Bayerna so na prvi tekmi četrtfinala pokala Uefa hladen tuš doživeli v 90. minuti, ko je za Špance zadel romunski branilec Cosmin Contra. Ta tudi pred povratno tekmo vlogo favorita prepušča Bayernu: "So favoriti, a predali se ne bomo, le igrati moramo tako, kot smo v drugem polčasu v Münchnu." Bavarci bodo tudi na drugi tekmi veliko stavili na Luco Tonija, ki je z osmimi goli, tolikokrat je v polno zadel še Pavel Pogrebnjak (Zenit), na vrhu lestvice strelcev v pokalu Uefa.

Ruski Zenit je zelo blizu uvrstitve v polfinale pokala Uefa. © AFP

Že pred povratno tekmo so z eno nogo v polfinalu igralci Zenita , ki so v Leverkusnu zmagali s 4:1. Moštvo iz Sankt Peterburga je tako na dobri poti, da po španskemu Villarrealu in francoskemu Marseillu izloči še enega velikana evropskega nogometa. Trener Dick Advocaat je vseeno previden, razlog za to pa je tudi remi v zadnjem kolu ruskega prvenstva, ko je Zenit na gostovanju pri Shiniku zapravil dva gola prednosti. "V nogometu ni nič zagotovljeno. Pomerili se bomo s povsem drugačno ekipo kot na prvem srečanju in karkoli se je zgodilo prejšnji teden ni več pomembno," je povedal nizozemski strateg na klopi Zenita.

Tudi na preostalih dveh srečanjih bosta v vlogi favoritov oba gostitelja. PSV je na prvi tekmi proti Fiorentini v Firencah iztržil remi 1:1, lizbonski Sporting pa je v Glasgowu z domačim Rangersom odigral srečanje brez zadetkov.