10 ogledov

Velenjčani premagali Celjane

Celjani in Velenjčani bodo merili moči že v polfinalu. Žurnal24 main
V skupini za prvaka v MIK 1. rokometni ligi Slovenije, so rokometaši Gorenja iz Velenja na domačem igrišču premagali aktualne državne prvake, rokometaše Celja Pivovarne Laško.

MIK 1. liga

Cimos : Gold Club 34:32
Gorenje : Celje P. L. 26:25
T. Trebnje : J. Ormož 31:23

Letošnja končnica državnega prvenstva, s tem pa tudi boj za dve slovenski vstopnici za ligo prvakov, postaja vse bolj zanimiva. Po zmagi Velenjčanov nad pivovarji v štajerskem derbiju v Rdeči dvorani bodo tri ekipe, poleg omenjenih še Cimos Koper , v preostalih sedmih krogih bile še trd boj za mesti v LP. Cimos je že v sredo premagal Gold Club.

Štajerski derbi je v Rdečo dvorano privabil rekordno število gledalcev, ki so videli zasluženo zmago rumeno-črnih. Ti so bili boljši tekmec od prve do zadnje minute tekme. Celjani, ki so znova nastopili brez poškodovanega kapetana Edvarda Kokšarova (odsoten bo še vsaj dva tedna), so bili enakovredni le do desete minute, ko je bilo na semaforju 4:4. Domačini, ki so pokazali več želje po zmagi, so nato začeli počasi večati razliko, ki je ob polčasu znašala že pet golov.

Ko je bilo v 40. minuti na semaforju 21:15 za gostitelje, so vsi pričakovali njihovo gladko zmago. A se je zgodilo nasprotno. Celjani so izenačili na 25:25, domači pa so prek Boštjana Kavaša spet povedli za gol. Celjanom je preostalo 15 sekund za zadnji napad. A je vratar Gorazd Škof krenil v napad in tako zmedel svoje soigralce, da so žogo podali v avt in tako poskrbeli za veselje Velenjčanov.

Rokometaši trima so vknjižili prvo zmago v drugem delu. © RK Trimo Trebnje

Trebanjci so proti Jeruzalemu vknjižili prvi točki v končnici letošnjega državnega prvenstva. Pot do zmage pa je bila kar strma, saj so večino prvega polčasa svoje tekmece gledali v hrbet. Gostitelji so do 20. minute zaostajali za gosti. Slednji so imeli v svojih vrstah v uvodnih minutah razpoloženega Grego Čudiča , ki je v prvem delu obranil tri sedemmetrovke in precej pripomogel k rahlemu vodstvu (7:5) gostov. Ko se je ustavilo Čudiču v vratih in so Trebanjci okrepili svojo obrambo, pa so domačini naredili preobrat in že na odmor odšli s prednostjo zadetka. V nadaljevanju so v raztrgani igri tako enih kot drugih manj grešili domačini, ki so v 39. minuti ušli za pet, v 50. za šest, na koncu pa slavili za osem golov.