8 ogledov

Najboljši le premagali Chicago

Detroit je na petem letošnjem srečanju le premagal Chicago. Žurnal24 main
Detroit je na prvem od dveh srečanj nedeljskega večera v ligi NHL premagal Chicago z 3:1, potem ko so letos proti njim štirikrat izgubili. Atlanta je bila doma boljša od Buffala 5:2.

Liga NHL

Chicago : Detroit 1:3
Atlanta : Buffalo 5:2

Detroit Red Wingsi so že v prvi tretjini gostovanja pri Chicago Blackhawksih trikrat spravili plošček v gol nasprotnika in takorekoč odločili tekmo v svojo korist. Srelci za sedmo zmago na zadnjih osmih srečanjih so bili Henrik Zettenberg, Dan Cleary in Mikael Samuelsson. Izpostaviti velja še Jirija Hudlerja, ki je pomagal k zmagi z dvema podajama ter vratarja Chrisa Osgooda z 19 obrambami. Zmaga je še toliko več vredna, saj sta se ti dve ekipi letos pomerili že petič, na prvih štirih pa so vselej zmagali hokejisti Chicaga. Detroit tako z 31 zmago in 65 točkami ostaja prepričljivo najboljša ekipa lige, Chicagu na 13. mestu zahodne konference kaže vse slabše.

Na drugem srečanju večera je Atlanta Trashers na domačem ledu razbila gostujoči Buffalo Sabres z rezultatom 5:2. Prva tretjina se je končala z 1:1, za gostitelje je zadel Marian Hossa, za goste Thomas Vanek. V nadaljevanju igre so povedli hokejisti Atlante z zadetkom Pascala Dupuisa, srečanje pa v svojo korist dokončno odločili v zadnji tretjini s tremi zadetki. Najprej je zadel novinec Colin Stuart, ki je imel obenem še eno podajo za gol, nato drugič na srečanju Hossa in v zadnji minuti za končnih 5:2 IlyaKovalčuk. Vmes je drugi gol za goste dosegel Clarke MacArthur. Tako Atlanta kot Buffalo sta kot deseto oz. enajsto moštvo vzhodne konference (obe z 41 točkami) v lovu za končnico, boljše kaže Buffalo, ki ima tri tekme manj.