12 ogledov

Končnica se Kopitarju oddaljuje

Anže Kopitar in soigralci ne najdejo poti iz rezultatske krize. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Bilo je obdobje, ko so bili Los Angeles Kings na vrhu lestvice zahodne konference Zdaj so 12. in pet točk za osmim mestom, ki še vodi v končnico. Sinoči so spet izgubili - devetič na zadnjih 11 tekmah!
Če je imel Kopitar v 24 minutah štiri strele na
gol, je drugi Slovenec v NHL, Jan Muršak, igral slabih 11 minut in enkrat sprožil na gol Pittsburgh Penguinsov. Slednji so Detroit Red Wings premagali s 4:1.

Ekipi, ki jima v zadnjem času ne gre najbolje - St. Louis Blues in Los Angeles Kings, sta igrali druga proti drugi. Na koncu se je smejalo Bluesom. Kot prvo se je po 31 tekmah odsotnosti (zlom gležnja) vrnil T. J. Oshie in odigral zelo dobro. Kot drugo pa so zmagali z 2:1, potem ko je v zadnji tretjini za slavje v domači dvorani zadel Erik Johnson. Za Blues je to šele druga zmaga na zadnjih sedmih tekmah, s katero so prekinili niz treh domačih porazov in se na lestvici zahodne konference premaknili na 11. mesto oziroma pred Kings. Slednji so sezono začeli odlično, zdaj pa se nikakor ne izvijejo iz krize. To je bil njihov deveti poraz na zadnjih 11 tekmah, edini gol pa je dal Matt Greene (njegov prvi letos). Kralji že šest zaporednih tekem s St. Louisom niso zmagali. Še dobro, da je do konca rednega dela sezone še 36 tekem!