7 ogledov

Liverpool suveren pred gostovanjem na San Siru

Fernando Torres je strah in trepet nasprotnikov Liverpoola. Žurnal24 main
Nogometaši Liverpoola so v prvem srečanju 29. kola Premier League pred domačimi gledalci brez večjih težav ugnali Newcastle s 3:0. Arsenal je le remiziral brez zadetkov pri Wignu.

Tottenham : West Ham 4:0

Na Anfield Roadu so gledalci celotno srečanje spremljali prevlado Liverpoola , ki je z obilo sreče povedel v 43. minuti. Nogometaš Newcastla Jose Enrique je ob izbijanju žoge zadel Jermaina Pennanta , od katerega se je žoga odbila v gol. Redsi so vodstvo podvojili tik pred odmorom, ko je kapetan Steven Gerrard lepo zaposlil Fernanda Torresa , ki je zabil sedmi zadetek na Anfieldu na zadnjih treh srečanjih v angleškem prvenstvu. 23-letni Španec je v izjemni strelski formi, saj je na drugem mestu lestvice strelcev z 19-imi zadetki ujel Emmanuela Adebayorja (Arsenal). Pred njima je le Cristiano Ronaldo (Manchester United; 21).

Kevin Keegan v sedmih tekmah še ni uspel slaviti na klopi Newcastla. © Action Images

Po odmoru se je "promet" proti vratom Newcastla nadaljeval do 51. minute, ko je Gerrard potrdil zmago petkratnih evropskih prvakov, ki bodo letošnje tekmovanje v Ligi prvakov nadaljevali v torek, ko bodo v povratni tekmi osmine finala gostovali pri Interju. Prva tekma se je končala z 2:0 za varovance Rafaela Beniteza , ki je sicer v zadnji četrtini srečanja z Newcastlom spočil svoja glavna aduta (Torresa in Gerrarda). S povsem drugimi težavami kot Liverpool pa se sooča Newcastle, ki ni zmagal že od decembra. Pod vodstvom Kevina Keegana so Zebre doslej osvojile le dve točki na sedmih tekmah, v zadnjih štirih srečanjih pa so prejele kar 13 zadetkov. Kritičnosti situacije se zaveda tudi strateg Newcastla - Keegan, ki pravi: "Prvi zadetek nas je prerezal. Povsem smo izpustili niti igre iz svojih rok. Liverpool si je zaradi tega zaslužil zmago, saj je bil v nadaljevanju boljši od nas."

Shane Long je načel mrežo Cityja. © Action Images

Za presenečenje kola je poskrbel Reading, ki je z zadetkoma Shana Longa in Dava Kitsona v drugem polčasu zlomili odpor Manchester Cityja. Sinje-modri v zadnjem obdobju vse bolj popuščajo, saj že na tretji zaporedni tekmi niso zadeli. Na tretji sobotni tekmi je Fulham z zadetkom Jimmya Bullarda v 89. minuti izvlekel remi ob gostovanju pri Blackburnu.

Od nedeljskih tekem se je najbolj presenetljivo končalo gostovanje Arsenala pri Wignu (0:0). Topničarji so sicer prevladovali na igrišču, a bili ob zaključku akcij premalo natančni. Najbližje zmage so bili tik pred koncem srečanja, ko je po lepi akciji Emmanuela Adebayorja na levi strani  Cesc Fabregas zapravil priložnost za nove tri točke varovancev Arsena Wengerja. Najvišjo zmago nepopolnega kola je dosegel Tottenham, ki je na mestnem derbiju s 4:0 porazil West Ham. Varovanci Juande Ramosa so po dva zadetka zabili v uvodnih desetih minutah in sklepnih desetih minutah. Everton je z golom Andrewa Johnsona osvojil poln plen pri Sundelandu.

Kayode Odeyaji je popeljal Barnsley do uspeha nad Chelseajem. © Action Images

Na lestvici vodi Arsenal (66 točk; 29 tekem). Sledi mu Manchester United (64; 28 tekem), ki je v soboto v četrtfinalu FA-pokala klonil pred domačimi gledalci proti Portsmouthu (0:1). Tretji je še naprej Chelsea , ki je v 27 odigranih tekmah zbral 58 točk. Modri so podobno kot Rdeči vragi klonili v FA-pokalu, kjer jih je premagal Barnsley (1:0). V boju za Ligo prvakov sta še naprej Liverpool in Everton, ki imata enak izkupiček po 29-ih odigranih tekmah (56 točk).