20 ogledov

Kopitar vroča žemljica

Anze Kopitar 2 - Getty Images - teaser Žurnal24 main
Anže Kopitar je v hokejski ligi NHL prispeval zadetek za zmago Los Angelesa nad Minnesoto s 4:3. To je že njegov 23. gol v sezoni in četrti na zadnjih štirih tekmah.

: San Jose 3:1

Anže Kopitar je po strelsko skopem startu v sezono, ko je na 17 tekmah le dvakrat uspel premagati nasprotnega vratarja, v zadnjih tednih eno najbolj vročih imen lige. Po 32 zadetkih v lanski sezoni, je v novi trenutno pri številki 23, kar ga uvršča na 36. mesto najboljših strelcev v celotni ligi NHL. Ob še 34 podajah je zbral že 57 točk in na lestvici najbolj učinkovitih igralcev lige zaseda 34. mesto.

21-letni Hrušičan je začel množično tresti mreže nasprotnikov po prihodu novega trenerja Terryja Murrayja . Proti Minnesoti je zadel v drugi tretjini, to pa pomeni, da je vsaj enkrat zatresel mrežo na zadnjih štirih tekmah. To je najdaljši niz odkar igra onstran Atlantika. "Le vprašanje časa je bilo, kdaj bo začel zadevati. Za njim je odlična sezona, ima odličen pregled nad igro," je lepe besede za edinega Slovenca v NHL-u po srečanju našel trener Murray, ki je nadaljeval: "Pravzaprav je zanj največji korak naprej pokrivanje igralcev na naši polovici igrišča. Kadarkoli sem z njim govoril o obrambnih nalogah, jih je izpeljal stoodstotno. Ko je treba plošček izbiti iz naše tretjine, verjamem v tri igralce. Kopitar je eden izmed njih."

Kopitar je na zadnjih 24 tekmah zbral 26 točk (12 golov in 14 podaj). © Getty Images

Kopitar je mrežo Minnesote zatresel v deveti minuti druge tretjine in Kralje popeljal v vodstvo s 3:2. Branilec Minnesote Martin Skoula je za golom svojega vratarja izgubil plošček, do njega se je dokopal Michal Handzus in podal do Kopyja, ta pa je z močnim strelom nad rokavico ugnal Niklasa Backstroma . "Ko imaš občutek za gol, vedno veš, da bo plošček prišel do tebe. Verjetno me sedaj soigralci več iščejo, ali pa sem vedno na pravem mestu ob pravem času. Upam, da bom še naprej tako učinkovit in moštvu pomagal do uspehov," je po 28. zmagi Kraljev, ki jih še drži v igri za končnico, dejal Kopitar in dodal, da je po prvi tretjini mislil, da bodo pri Minnesoti iz gola umaknili Backstroma, za katerega meni, da je sicer dober vratar, vendar pa je imel slab dan. Kot zanimivost dodajmo še to, da je Minnesota ob New York Islandersih edino moštvo lige, ki v svoji ekipi nima strelca, ki bi imel v svoji statistiki vsaj 20 zadetkov v sezoni in to, da so Kralji na vseh štirih letošnjih obračunih premagali Minnesoto.