11 ogledov

Kopitar med junaki tekme zvezd

Anže Kopitar na tekmi All-Star
1/23
Anže Kopitar je na All Star tekmi lige NHL zabil dva gola, njegova ekipa Team Lindstrom pa je z nič kaj hokejskim izidom z 11:10 ugnala ekipo Team Staal.

Letos se v mestu Raleigh v ameriški zvezni državi Severna Karolina v tekmi All Star nista spopadli ekipi vzhoda in zahoda, temveč sta moštvi izbirala kapetana Niklas Lidström in Eric Staal. Anže Kopitar se je na vrhuncu vikenda zvezd, na tekmi najboljših hokejistov lige NHL, dvakrat vpisal med strelce.

Najprej je za zmagovalno ekipo Team Lindstrom zadel v prvi tretjini, ki se je končala s 4:4, in znižal na 1:4. Hrušičan je sam zadrsal proti Camu Wardu, vratarju Caroline Hurricanes – moštva, ki je gostilo All Star vikend zvezd, in mu plošček poslal nad rokavico v mrežo. "Po resnici povedano nisem vedel, kako se bodo domači navijači odzvali, ko sem dosegel gol proti njihovemu ljubljencu, vendar pa so mojo potezo pozdravili z glasnim odobravanjem," je dejal najboljši posameznik Los Angeles Kings. Slovenski zvezdnik je svoj drugi zadetek dodal v drugi tretjini, ko je znižal na 5:6, in prejel nekaj spominkov, ki jih bo odnesel s seboj domov. "Dobil sem majico s podpisi vseh igralcev, plošček s podpisi in palico s podpisi. Ja, kar nekaj spominov na tekmo bom odnesel s seboj," je po večeru, ki se mu bo vtisnil v spomin za vse življenje, dejal Kopitar.

Na tekmi, ki se je končala z rezultatom 11:10 za moštvo Anžeta Kopitarja, se je med strelce vpisalo kar 16 različnih hokejistov, naziv igralca tekme pa je pripadel hokejistu Chicago Blackhawks, sicer članu aktualnih prvakov lige NHL, Patricku Sharpu, ki se je izkazal z golom in dvema podajama.