9 ogledov

Lorenzo: Vedno moraš voziti na meji

Španec Jorge Lorenzo (Yamaha) je zmagovalec 12. dirke motociklističnega svetovnega prvenstva v razredu MotoGP. Drugi je bil Alex De Angelis (Honda) in tretji Nicky Hayden (Ducati).

Španec Jorge Lorenzo (Yamaha) je zmagovalec 12. dirke motociklističnega svetovnega prvenstva v razredu MotoGP. Lorenzo je v Indianapolisu slavil pred Alexom De Angelisom iz San Marina (Honda) in Američanom Nickyjem Haydnom (Ducati). Svetovni prvak in vodilni v skupni razvrstitvi, Italijan Valentino Rossi (Yamaha), je odstopil. Dirka se je začela kar kaotično, saj so mnogi dirkači v gneči zapeljali na travo. V ospredju Dani Pedrosa ni napravil napake in je zadržal vodstvo, Rossi pa se je s tretjega prebil na drugo mesto. Toda navijači Španca so že v četrtem krogu doživeli šok: v ovinku je Pedrosa napravil napako in padel ter dirko posledično nadaljeval v ozadju (končal pa jo je na desetem mestu). To je odprlo pot k zmagoslavju Yamahe, saj sta se Rossi in Lorenzo vse bolj oddaljevala od tekmecev. Hkrati pa je 22-letni Lorenzo, ki je dirko začel z drugega mesta, vse bolj dihal za ovratnik bolj izkušenemu Rossiju, v osmem krogu pa celo prevzel vodstvo.

Ducatijev Nicky Hayden je pristal na tretjem mestu razreda MotoGP. © Reuters

Za nameček je Doktor v devetem krogu sledil Pedrosovemu zgledu in pri lovljenju Lorenza padel. Svetovnemu prvaku je sicer sprva uspelo priti nazaj na progo (na 16. mestu), toda le nekaj trenutkov pozneje je zapeljal v garažo in predčasno končal dirko (prvič po Valencii 2007). Zmaga je bila tako oddana. Lorenzo je imel namreč takrat že deset sekund prednosti pred najbližjimi zasledovalci in je brez večjih pretresov vpisal svojo tretjo zmago sezone. "Na zadnjih dirkah nam ni šlo vse po načrtih, saj sem na primer dvakrat odstopil. Toda danes se je to pripetilo drugim, meni pa je uspelo zmagati. Če želiš zmagati v prvenstvu, moraš vedno voziti na meji. Zadovoljen sem s svojo vožnjo, še bolj pa z motociklom," je dejal Lorenzo, ki zdaj za vodilnim Rossijem (212 točk) zaostaja 25 točk, tretji pa je Avstralec Casey Stoner (150).

Na zadnjih dirkah nam ni šlo vse po načrtih, saj sem na primer dvakrat odstopil. Toda danes se je to pripetilo drugim, meni pa je uspelo zmagati.

Jorge Lorenzo

Boj v četrtlitrskem razredu je pripadel Italijanu Marcu Simoncelliju (Gilera), pa čeprav je tudi on začel s tretjega startnega mesta. Branilec naslova, ki je vodstvo prevzel v četrtem krogu, je na koncu slavil zmago pred vodilnim v skupni razvrstitvi Japoncem Hirošijem Aojamo (Honda), ki je na drugem mestu zaostal slabi dve sekundi, in Špancem Alvarom Bautisto (Aprilia). Simoncelli je zmagal drugič zaporedoma in četrtič letos. Aojama ima zdaj 192 točk, sledita pa mu Bautista (176) in Simoncelli (165).

V najšibkejšem razredu do 125 kubičnih centimetrov pa se je svoje sploh prve zmage veselil Španec Pol Espargaro (Derbi), ki se je proti vrhu podal s četrtega startnega mesta in je nato v napetem boju za 12 stotink ugnal Britanca Bradleyja Smitha (Aprillia), tretji pa je bil Italijan Simone Corsi (Aprilia). V skupni razvrstitvi po 11 od 16 dirk še vedno premočno vodi Francoz Julian Simon – tokrat je bil peti – s 185 točkami. Najbližji zasledovalec Španec Nicolas Terol jih ima 132,5. Naslednja dirka bo že čez en teden v Misanu.