9 ogledov

Roma še brez prave forme

milan Žurnal24 main
V četrtem kolu Serie A je Milan na gostovanju z 2:1 premagal Reggino. Roma je klonila v Genoi (1:3), Inter je stežka ukanil Lecce (1:0), Juventus je le remiziral s Catanio (1:1).

Siena : Sampdoria 0:0

Na stadionu Oreste Granillo je Milan povedel v 24. minuti, ko je Clarence Seedorf natančno podal do Marca Borriella, ki je zadel z glavo. V nadaljevanju prvega polčasa je Reggina zagospodarila na zelenici in si ustvarila tri lepe priložnosti, a so bili napadalci na čelu z Bernardom Corradijem premalo zbrani. Obramba varovancev Carla Ancelottija je naposled klonila v 60. minuti, ko je po zmedi v kazenskem prostoru Milana Corradi izenačil. Evropski prvaki iz leta 2007 so nato stopili na plin in najprej zapravili dve lepi priložnosti, ko sta bila nezbrana Andrej Ševčenko in Alexandre Pato. Brazilski najstnik se je odkupil v 73. minuti, ko je po akciji Gianluce Zambrotte in Kakaja na desni strani s strelom z roba kazenskega prostora ukanil vratarja Andrea Compagnola. Gostitelji so imeli le eno pravo priložnost za izenačenje, a je v izdihljajih tekme po posamični akciji Fabio Ceravolo zadel le zunanji del mreže. Po tekmi je trener Ancelotti dejal: "Izjemno smo odgovorili na izenačujoči zadetek. Napredujemo postopoma in to je dobra napoved za nedeljski derbi z Interjem."

Jose Mourinho je s potrpežljivo igro ukanil Lecce in Inter popeljal na vrh Serie A. © Reuters

Genoa je na krilih povratnika Diega Milita, ki je dosegel dva zadetka, premagala Romo. Slednja je v prvem polčasu še uspela izenačiti po zadetku Daniela de Rossija v 29. minuti, v drugem polčasu pa po izključitvi strelca iz prvega dela ni našla odgovor na zadetka nekdanjega člana Zaragoze. Pri sinovih volkulje je zaradi poškodbe manjkal kapetan Francesco Totti. Inter je na San Siru lomil odpor žilavega Lecceja večji del srečanja in naposled do zmage prišel šele v 79. minuti, ko je za četo Joseja Mourinha zadel rezervist Julio Cruz. Modro-črni so imeli celotno tekmo premoč, a so bili na igrišču preveč statični, kar je odgovarjalo gostom.  Juventus je pred domačimi gledalci dominiral na srečanju s Catanio, a je zaradi slabe učinkovitosti napadalcev osvojil le točko. Po zadetku Amaurija z glavo v prvem polčasu je v nadaljevanju po slabem posredovanju obrambe stare dame izenačil Gianvito Plasmati. V zaključku srečanja sta tako Amauri kakor Alessandro Del Piero stresla prečko, a do spremembe izida ni prišlo.

Nogometaši Lazia so izjemno štartali v sezono. V štirih tekmah so trikrat zmagali in klonili proti Milanu. © Reuters

Od ostalih tekem omenimo visoko zmago Lazia , ki je pred domačimi gledalci kar s 3:0 presenetljivo nadigral Fiorentino . Za sinjemodre so med 51. in 59. minuto srečanja zadeli Stefano Mauri, Goran Pandev in Sebastiano Siviglia . Z enakim izidom je na gostovanju pri Bologni slavil tudi Udinese . Videmčane je v vodstvo popeljal Gaetano D'Agostino , prednost je podvojil Floro Flores, v drugem polčasu pa je piko na i k izjemni predstavi postavil Simone Pepe . Pri zmagovalcih je slovenski reprezentančni vratar Samir Handanovič branil celotno srečanje in še tretjič zapored ohranil mrežo nedotaknjeno. V nedeljo ob 20.30 bo na sporedu veliki milanski derbi med Milanom in Interjem.