11 ogledov

Zmaga Krke sredi Tivolija

Košarkarji Krke so se zasluženo veselili v Ljubljani. Žurnal24 main
Upamo, da se navijačem Olimpije med kosilom v grlu ni zataknila kakšna kost, medtem ko so bentili nad igro svojih ljubljencev, ki so jih znova razočarali zaradi poraza s Krko.

Zadar : Partizan 74:65

Košarkarji Uniona Olimpije so svojim navijačem pripravili še eno negativno presenečenje. Na tekmi 17. kola lige NLB so namreč s 73:77 izgubili proti novomeški Krki. Odločilno vlogo pri tem je imel drugi polčas, posebej tretja četrtina, ko so Dolenjci naredili delni rezultat 16:3, v končnici zadnje četrtine pa ljubljanski lov na dolenjske zeleno-bele ni uspel. Prvič je pri Olimpiji zaigral tudi drugi novinec Aleksej Nešović, ki je pokazal solidno igro, vendar se je v napadu, ki bi utegnil Olimpiji prinesti izenačenje v končnici, zapletel in ni podal žoge ven na met za tri točke, ki so ga Ljubljančani potrebovali.

Že v soboto je Hemofarm ugnal Helios. Po izenačenem začetku so gostje prišli v vodstvo z 10:4, nato pa so se domači zbudili in vzpostavili ravnotežje. Četrtina je sicer pripadla gostiteljem (19:17). Z delnim izidom 8:0 so košarkarji Hemofarma v 15. minuti povedli s 33:27 in tudi na odmor odšli s šestimi točkami prednosti (42:36). Šest točk razlike v korist gostiteljev je bilo tudi pred začetkom zadnjega dela igre, ki pa je nato trikrat narasla na deset točk, drugič v 31. minuti po trojki Joksimoviča, tretjič po prostih metih Bobana Marjanoviča štiri minute pred koncem (77:67). Tretja trojka Aljaža Janže, dosežena v predzadnji minuti, je prišla prepozno, da bi lahko slovenski predstavnik preobrnil končnico srečanja v svoj prid.