2 ogledov

10. zaporedna zmaga za Lakersov? Ne!

Raymond Felton in Steve Blake
1/10
Nor večer v NBA. Nuggets so preprečili 10. zaporedno zmago Lakersov. Shaq O'Neal se je ob vrnitvi poškodoval. Spurs so proti Sunsom prekinili niz porazov, prav tako Raptors, in to kar proti Magicom.
Houston Rockets so v krčeviti bitki za končnico sicer dosegli odmevno zmago 114:109 proti Atlanti Hawksom, a zaostanek za osmim mestom ostaja tri zmage. Vse bolj kaže, da Goran Dragić ne bo videl končnice. Igral je le sedem minut in dal en koš. Zmagal je tudi Beno Udrih, ki je ob zmagi Sacramento Kingsov nad Utah Jazzi s 106:97 dal 12 točk, a igral le 29 minut, potem ko ni bil v prvi peterki. Tretji slovenski legionar, Saša Vujačić je z New Jersey Nets izgubil proti Miami Heatom (94:108). Medtem ko je dal LeBron James 31 točk, jih je dal Mariborčan 12. Oba sta igrala 38 minut.

Los Angeles Lakers, najbolj vroča ekipa zadnjega meseca, je padla v domačem Staples Centru. Za eno svojih najboljših zmag po eri Carmela Anthonyja (ta je z New York Knicks minulo noč visoko premagal Cleveland Cavaliers s 123:108 in potrdil uvrstitev v končnico) so jih Denver Nuggets premagali s 95:90. Danilo Gallinari je dal 22 točk, Kenyon Martin 18 (od tega šest v zadnjih treh minutah). "Tekme preprosto nismo imeli pod nadzorom, še posebej ne v zadnji četrtini. Dali smo jim preveč možnosti in prevzeli so pobudo. So zelo vsestranka ekipa," je dejal Pau Gasol, ki je imel 16 točk in 12 skokov. Kobe Bryant jih je imel 28, Lamar Odom 17, Andrew Bynum pa 16 skokov. Vsi drugi Jezerniki so zatajili. Tako jim uspeli zmagati desete tekme zapored, medtem ko je za Nuggets to šesta zaporedna zmaga.

V noči na ponedeljek se je končal še en niz. San Antonio Spurs, z 58. zmagami sicer najboljša ekipa sezone, so se izvili iz male krize in s 114:97 premagali Phoenix Suns. Imeli so namreč šest zaporednih porazov, največ v dolgi in bogati karieri Tima Duncana. A do zmage jih ni popeljala njihova velika trojka (Duncan osem točk, Manu Ginobili šest in Tony Parker sedem), temveč rezervista George Hill (29 točk) in Gary Neal (15).

Porazov favoriziranih ekip ta večer ni manjkalo. Orlando Magici so izgubili s Toronto Raptors, Dallas Mavericks pa s Portland Trail Blazers.

Vemo, da imajo Boston Celtics težave pod košem. In zdaj se je vrnil Shaquille O'Neal. Ne za dolgo! Po dveh mesecih odsotnosti je na parketu zdržal le pet minut in pol, dal šest točk in staknil novo poškodbo (mečna mišica). Kako resno je? O'Neal je dvorano brez besed zapustil še pred koncem tekme, trener Doc Rivers pa upa, da se bo lahko kmalu vrnil: "Ne vem, kaj naj storim. Potrebujem ga, mora igrati." Zgodilo se je na tekmi z Detroit Pistons, ki so jo sicer zmagali s 101:90. Paul Pierce je imel 22 točk, Rajon Rondo pa 12 asistenc.