14 ogledov

Zaušnica Celju in Gorenju

Ne dolgo tega je Gajič igral za Celje, zdaj jim je zabil devet golov. (Foto: Gre Žurnal24 main
V rokometnem DP se je začela končnica. In začela se je z razprodajo ugleda Celja. V prvem kolu so izgubili z mariborskim Branikom s 30:33. Nič bolje se ni godilo Gorenju iz Velenja.

Celju Pivovarni Laško so novo zaušnico primazali tekmeci iz Maribora, ki se vneto pripravljajo na bližnja četrtfinalna obračuna v evropskem pokalu pokalnih zmagovalcev s tekmeci iz španske Pamplone. Zasedba iz štajerske prestolnice je pred tekmo drzno napovedovala, da namerava v Zlatorogu osvojiti obe točki, kar je tudi storila. Tekma je bila vseskozi izenačena, prelomila pa se je v zadnji četrtini tekme, ko so izbranci gostujočega trenerja Marka Šibile zaigrali organizirano, igra gostiteljev, ki so doživeli že sedmi poraz v državnem prvenstvu v tej sezoni, pa je dobesedno razpadla. V mariborski ekipi je blestel nekdanji Celjan Dragan Gajič z devetimi goli, v domači pa je bil najbolj učinkovit Gašper Marguč z osmimi zadetki. Celjska ekipa bo v naslednjem krogu gostovala pri Loki (26. marca), kjer se je v letošnji sezoni že opekla.

6. Maribor 26

Neuspešno so skupino za prvaka začeli tudi rokometaši Gorenja, ki so v rednem delu naravnost blesteli in doživeli le en poraz, v uvodni tekmi končnice za prvaka pa jim je spodrsnilo na vselej vročem igrišču v škofjeloški dvorani Poden. Domači rokometaši so s tem skalpom napredovali na četrto mesto. Izbranci Gregorja Cvijiča so bili absolutni gospodarji domačega igrišča, od prve do zadnje minute so imeli goste iz Šaleške doline v svoji oblasti in jim prizadejali drugi poraz v tej sezoni. V igri glavnih pretendentov za naslov državnih prvakov se je še kako poznala odsotnost ideologa igre Marka Bezjaka, ki bo zaradi poškodbe kolena vsaj mesec dni izven pogona. Domača ekipa si je tik pred odhodom na veliki odmor priigrala štiri gole prednosti (16:12 in 17:13). V drugem polčasu so se jim Velenjčani približali na gol zaostanka (23:22), v prelomnih trenutkih dvoboja pa je bilo več preudarnosti na strani gostiteljev, pri katerih sta se še posebej izkazala vratar Anže Vrbinc z 21 obrambami in Uroš Bundalo z devetimi goli.