12 ogledov

Nov udarec Bayernu

Koliko časa bo Louis van Gaal še sedel na klopi Bayerna?. (Foto: Reuters)
1/16
Veliki Bayern München je doživel nov boleč udarec. Po porazu proti Borussii, ki je že v petek ugnala Köln, in Schalkeju je Bavarce s 3:1 ugnal še Hannover. Drugo mesto pa se oddaljuje.

Aktualni prvaki iz vrst Bayerna so kljub porazu proti Schalkeju v nemškem pokalu upali, da se bodo uspeli pobrati in ugnati Hannover. Toda to je bil račun brez krčmarja. Bavarci so klonili z 1:3 in s tem izgubili stik z najvišjimi mesti. Ob tem pa so službo trenerja Louisa van Gaala postavili na kocko. Bavarci bi z zmago ostali v igri za drugo mesto, ki po koncu sezone prinaša neposredno uvrstitev v Ligo prvakov, zdaj pa se bodo morali potruditi že za tretje mesto in kvalifikacije za najelitnejše klubsko tekmovanje na stari celini.

Hannover je povedel že v prvem delu prvega polčasa z zadetkom Mohammeda Abdellaouea, prednost pa je v 51. minuti podvojil Konstantin Rausch. Bavarcem je štiri minute kasneje nekaj upanja vrnil Arjen Robben. Po zadetku Sergia Pinta v 63. minuti pa je postalo jasno, da bo zmaga ostala v Hannovru. Bayern je od 73. minute igral le z desetimi možmoi na igrišču, saj si je Breno za brco Larsu Stindlu prislužil izključitev.

Po novem porazu se je še bolj zamajal stolček van Gaala. "Moji igralci so bili pod velikim pritiskom," je dejal nekdanji strateg Barcelone in se dotaknil tudi svojega predčasnega odhoda iz prestolnice Bavarske: "O tem odločajo drugi." Predsednik izvršnega odbora münchenskega kluba Karl-Heinz Rummenigge pa je po obračunu povedal: "To je zagotovo najnižja točka v sezoni. Za nami je osem katastrofalnih dni."

Drugi zaporedni poraz v prvenstvu in tretji skupno je Bayern porinil na četrto mesto z 42 točkami, medtem ko je Hannover zdaj tretji (47). Na drugem mestu ostaja Bayer Leverkusen, ki je v soboto zgodaj zvečer s 3:0 odpravil Wolfsburg.

Borussia strla tudi kozličke
Borussia iz Dortmunda je proti Kölnu dosegla že 19. zmago v prvenstvu, za katero je edini zadetek tik pred odmorom zabil Robert Lewandowski. Tako Milivoje Novakovićkot Mišo Brečko sta odigrala vso tekmo, Brečko se je med drugim v zadnjih minutah tekme izkazal z obrambno akcijo, ki je preprečila zadetek, ob izletu v nasprotni kazenski prostor pa je imel tudi priložnost za poravnanje izida. Še bližje golu je bil Nova, ki se je po globinski žogi v 56. minuti znašel povsem sam pred vratarjem Borussie Romanom Weidenfellerjem, a zgrešil. To je bila edina resnejša prilika za Köln v drugem polčasu.