5 ogledov

Udrihovih dvanajst za zmago v Detroitu

Beno Udrih si bo minulo noč zagotovo dobro zapomnil. Žurnal24 main
V noči iz petka na soboto so košarkarji v ligi NBA nadaljevali tekmovanje. Od naših sta na parket stopila Beno Udrih in Rašo Nesterović, Primož Brezec pa ni igral.

Chicago : Golden State 111:119

"Slovenski" derbi v Detroitu , kjer je gostoval Sacramento , ni postregel s polno slovensko udeležbo. Primož Brezec namreč ni nastopil pri gostiteljih, je pa zato Beno Udrih dodal svoj delež k zmagi Kraljev. Bolj kot Udrihovih dvanajst točk, šest skokov in tri podaje v 25 minutah pa je bilo za razplet srečanja odločilnih osemnajst točk Rona Artesta . Slednji je bil po kontroverznem vsesplošnem pretepu leta 2004 v dvorani Auburn Hills, ko je pri Detoroitu gostoval s tedanjim klubom Indiano, pričakan vse prej kot prijateljsko. Takrat je bil tokratni junak, ki je na tribune navijačem pošiljal poljube, suspendiran za 73 tekem. Tokrat je bil odločilni del rezervnih igralcev, ki so povsem zasenčili klop gostiteljev (rezervisti Kraljev so bili uspešnejši kar s 60:5). Artest je po tekmi seveda žarel od navdušenja. "Odločil sem se, da bom navijače tu ljubil, če mi bodo žvižgali. Ljubim Detroit!"

Chris Bosh je v odlični formi. © Action Images

Kapetan slovenske reprezentance Radoslav Nesterović je k zmagi Toronta doma nad Atlanto prispeval skok in osebno napako, na parketu pa je prebil enajst minut. Po poškodbi, ki mu je nagajala na začetku sezone, je pravo formo ujel Chris Bosh . V Dallasu rojeni 23-letnik je na zadnjih štirih od petih srečanj vselej dosegel vsaj 30 točk, pri tokratnih 35 pa je bilo odločilnih trinajst v zadnji četrtini. "Končno sem stoodstotno pripravljen. Za mano je težko obdobje, vendar mi gre trenutno vse kot po maslu. Trenutno mi gre met odlično od rok, zdi pa se mi, da veliko pomagam tudi soigralcem," je prepričan Bosh. Pri tokratni zmagi mu je najbolj pomagal Anthony Parker , ki je dodal osemnajst točk.

Boston še naprej razkazuje svoje mišice po ligi NBA. Tokrat je Kelte Philadelphia lahko spremljala le v prvi četrtini, potem pa so jo gostje povozili. Paul Pierce je štirinajst od 22 točk dosegel v tretji četrtini in pomagal ekipi narediti odločilno razliko. V četrti je podobno vlogo odigral Ray Allen z desetimi od 23 točk. Kevin Garnett , ki je v drugi četrtini utrpel lažjo poškodbo, je z dvema blokadama na večni lestvici lige prehitel Vlada Divca in je zdaj na 23. mestu vseh časov.