8 ogledov

Ibrahimović nerešljiva uganka za Romo

Inter Žurnal24 main
V derbiju sedmega kola Serie A je Inter na gostovanju povsem nadigral Romo in slavil na Olimpicu s 4:0. Milan je na krilih Ronaldinha premagal Sampdorio s 3:0.

Roma : Inter 0:4

Derbi kola v Rimu je bolje začel Inter, ki je povedel že v peti minuti, ko je po dolgi globinski podaji Zlatan Ibrahimović z lobom ukanil vratarja Rome Alexandra Donija. Po hladnem tušu so se gostitelji zbrali in prvič resno ogrozili vrata italijanskih prvakov v 18. minuti, ko je Daniele de Rossi ustrelil mimo vrat. Varovanci Joseja Mourinha so odgovorili v 21. minuti, ko je po hitrem protinapadu poskušal Ricardo Quaresma, a je bil Doni na pravem mestu. V zaključku prvega polčasa je prevladovala Roma. Najbližje zadetku so bili varovanci Luciana Spalettija v 34. minuti, ko je Simone Perrotta celo zatresel mrežo, a je bil gol zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Drugi polčas se je začel podobno kot prvi, Ibrahimović je v 47. minuti natančno meril z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora in na semaforju je pisalo 0:2. Sinovi volkulje so odgovorili s poskusoma Perrotte in Alberta Aquilanija, ki pa ju je vratar Interja Julio Cesar ukrotil. Na nasprotni strani pa je v 54. minuti Dejan Stanković sijajno sprejel žogo, natančno meril z volejem in popolnoma utišal Olimpico. Za popoln polom gostiteljev je s ponovitvijo Stankovićevega strela poskrbel Victor Obinna. Do konca tekme je nato Roma želela zabiti vsaj častni zadetek, a ji to pred potjo na Stamford Bridge, kjer bo med tednom igrala srečanje Lige prvakov s Chelseajem, ni uspelo.

Ronaldinho je zabil drugi in tretji zadetek v sezoni Serie A. © Reuters

Popoldansko nedeljsko srečanje na San Siru so bolje začeli nogometaši Sampdorie , ki so ogrozili vratarja Milana Christiana Abbiatija že v šesti minuti, ko je po podaji Antonia Cassana ustrelil Stefano Lucchini . Gostje so bili znova nevarni le dve minuti kasneje, ko je z glavo za las zgrešil Jonathan Bottinelli . Gostitelji so se prebudili šele v 23. minuti, ko je po akciji Mareka Jankulovskega in Ronaldinha izjemno posredoval vratar Luca Castellazzi . Italijanski prvaki iz leta 1991 so bili znova blizu vodstva v 38. minuti, ko je s strelom z roba kazenskega prostora poskušal Cassano, a je njegov strel Abbiati ukrotil. Po odmoru je namesto Alexandra Pata v igro vstopil Kaka , ki se je znašel v priložnosti že v prvi minuti nadaljevanja, ko je s strelom z roba kazenskega prostora zgrešil cilj. Nato pa odločilni trenutek na srečanju, ko je v 54. minuti po podaji Jankulovskega Lucchini z ramo igral v kazenskem prostoru gostov in sodnik je pokazal na 11-metrovko, za namenček pa je z drugim rumenim kartonom v slačilnico poslal bočnega branilca Sampdorie.  Ronaldinho je bil neusmiljen in je s pomočjo vratnice popeljal Rossonere v vodstvo.

Filippo Inzaghi je potrdil zmago Milana. © Reuters

Varovanci Carla Ancelottija so se sprostili in podvojili vodstvo v 66. minuti, ko je Kaka lepo prodrl po levi strani, v sredini pa je z diagonalnim strelom z 10 metrov znova zadel nekdajni član Barcelone. Razigrani evropski prvaki iz leta 2007 so bili blizu tretjega zadetka ob poskusih Marca Borriella, Emersona in Ronaldinha, naposled pa je za tretje veselje navijačev po hitri kombinaciji poskrbel Fillipo Pipo Inzaghi v 90. minuti srečanja. Od ostalih nedeljskih popoldanskih tekem omenimo poraz Lazia na gostovanju pri Bologni z 1:3. Za gostitelje je dvakrat zadel Marco Di Vaio . Na derbiju Sicilije je Catania z 2:0 premagala Palermo, potem ko je bil pri gostih izključen Moris CarrozzieriUdinese, pri katerem je slovenski reprezentančni vratar Samir Handanovič branil celotno srečanje, je pri Lecceju zaostajal z 0:2, na koncu pa izvlekel remi (2:2).

Marek Hamšik je načel mrežo Juventusa. © Reuters

V sobotni večerni tekmi je Napoli presenetljivo ugnal Juventus z 2:1. Na San Paolu so srečanje bolje začeli nogometaši Napolija , ki so prišli do prve lepe priložnosti v šesti minuti, ko je z roba kazenskega prostora ustrelil Marek Hamšik , a zgrešil cilj. Slovaški nogometaš je bil znova v naletu 20 minut kasneje, ko je imel po njegovem strelu z glavo nekaj težav vratar Juventusa Alexander Manninger . Stara dama je prvič ogrozila gostitelje v 37. minuti, ko je Alessandro Del Piero ustrelil s prostega strela prek živega zidu, a do spremembe začetnega izida ni prišlo. V drugem polčasu se je nadaljevalo enakovredno srečanje, v 61. minuti pa mat v dveh potezah varovancev Claudia Ranierija . Christian Paulsen je lepo prodrl po levi strani, natančno podal v kazenski prostor gostiteljev, kjer pa je z izjemnim volejem z desnico neubranljivo zadel Amauri. Veselje gostov iz Torina je bilo kratkotrajno, saj je le tri minute kasneje po podaji Ezequiela Lavezzija z glavo daljši vratarjev kot zadel Hamšik . Podajalec pri prvem zadetku gostiteljev je bil v glavni vlogi v 80. minuti, ko je s prefinjenim strelom po samostojni akciji popeljal nekdanji klub Diega Armanda Maradone  do zmage. V drugem sobotnem srečanju Fiorentina ni imela težav z Reggino (3:0). Z dvema zadetkoma se je v zadnjih 15 minutah izkazal Alberto Gilardino .